fbpx

Total War: Warhammer 3 – nowe informacje i gameplaye

Pojawiły się pierwsze gamplaye z nadchodzącej w lutym tego roku najnowszej odsłonie Total Wara osadzonego w uniwersum Warhammera. Gra ma oferować dwa razy większą mapę, więcej grywalnych ras, bardziej rozbudowane oblężenia a także zmiany w trybie multiplayer.

Na skróty
  • W sieci pojawiły się pierwsze gameplaye z najnowszej odsłony serii Total War.
  • Zagramy na dwa razy większej mapie, będziemy mieli do wyboru więcej ras, zmiany zajdą również w oblężeniach i trybie mutliplayer.
  • Gra ma zadebiutować 17 lutego.

Do rąk wielu redakcji trafiła najnowsza odsłona serii Total War, którą różni redaktorzy mogli przetestować. Siłą rzeczy w Internecie pojawiły się gameplaye i nowy zwiastun, który trochę naświetla, jak produkcja od Creative Assembly będzie wyglądać.

Inspirowany popularną strategią bitewną i systemem RPG tytuł ma zaoferować jak dotąd największy rozbudowany świat (według słów developerów dwa razy większy od tego znanego z drugiej części), 8 grywalnych ras i sporo zmian, np. przy oblężeniach.

Total War: Warhammer 3 – pokazano pierwsze gameplaye

Nowością będzie zmiana w trybie multi, gdzie gracze będą mogli jednocześnie rozgrywać tury, a także tryb survival, w którym rzuceni w centrum wrogiego terytorium będziemy musieli zrobić wszystko, by przetrwać. Otoczymy się defensywnymi budowlami, barykadami i wieżami, a zdobywając punkty strategiczne, zwyciężymy.

Niewiele wiadomo o historii, którą poznamy w trzeciej odsłonie. Wiemy, że będzie związana z bogiem Ursunem, który jest ranny, a poszczególne frakcje postawią sobie za cel odnalezienie go. Niektórzy będą chcieli zakończyć jego żywot, inni przejąć jego moce, a pozostali – uratować. Będziemy mogli również w trakcie kampanii podejmować wybory.

Gra ma pojawić się na Epic Games Store i Steam 17 lutego tego roku.