Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 wjeżdża na PS5 i Xbox Series w formacie 4K

Nadszedł czas, by fani deski wrócili na rampę, bo doceniona przez recenzentów (włącznie z Tomkiem Wasiewiczem z naszej redakcji) gra Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 jest już dostępna na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Produkcja wskoczy także na Nintendo Switch jeszcze w 2021 roku.

29 marca 2021
Na skróty
  • Next-genowa wersja Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 oferuje rozgrywkę w 4K przy zachowaniu płynności na poziomie stałych 60 FPS.
  • Gracze, którzy będą chcieli cieszyć się wyjątkową jakością skateboardingowych ewolucji w 1080p, będą mieli możliwość uruchomienia produkcji w 120 klatkach na sekundę.
  • Koszt ulepszenia cyfrowej wersji gry do Zestawu Międzygeneracyjnego Deluxe wynosi 40 zł.

Użytkownicy PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S zyskają szeroką gamę ulepszeń, łącznie z płynną rozgrywką przy 120 klatkach na sekundę w rozdzielczości 1080p, a także natywne 4K przy 60 klatkach na sekundę, przestrzenne audio i wiele więcej. Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 wzbogacono rónież o efekty środowiskowe w wysokiej rozdzielczości, co pozwala cieszyć się wyrazistymi, dynamicznymi cieniami, odbiciami i flarami, jak również podwyższonej jakości teksturami skaterów i innymi usprawnieniami.

Jak informuje sam producent, wersje gry na PlayStation 5 oraz Xbox Series X będą działały w natywnym 4K przy 60 FPS. Wersja na Xbox Series S będzie renderowana w 1440p, a następnie podbijana do 4K. Do rozdzielczości 4K potrzebny jest wyświetlacz kompatybilny z 4K.

Ogórek i skaterzy w Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2

Będący odsłoną serii, która najszybciej dotarła do pułapu miliona sprzedanych kopiiTony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 to wierny remaster dwóch pierwszych, ikonicznych tytułów wydanych pod tą marką. Łączy ze sobą wszystkie oryginalne poziomy, profesjonalnych zawodników, staroszkolne sztuczki i wszystko to, co gracze pamiętają z lat 90. i 00. – mieszając z nową, zachwycająco odtworzoną oprawą.

THPS 1 + 2 ze specjalną wersją na nową generację konsol

Gracze posiadający wersję cyfrową gry mogą za dopłatą około 40 złotych ulepszyć swoją kopię do Zestawu Międzygeneracyjnego Deluxe, posiadającego wszystkie dodane usprawnienia. Ulepszenie zawiera dostęp do sekretnego zawodnika, Rippera (aka niesławnej maskotki Powell-Peralta), retro sprzętu do trybu Create-A-Skater oraz retro skórek dla Tony’ego Hawka, Steve’a Caballero i Rodneya Mullena. Dodatkowo Activision Blizzard zapewnia graczom, którzy zakupili już wersję Digital Deluxe na PlayStation 4 oraz Xbox One, darmowe ulepszenie do nowej generacji (poza Japonią).

Więcej o szczegółach ulepszania, różnych edycjach, zestawach usprawnień dla wersji na następną generację konsol, sugerowanych cenach detalicznych oraz instalacji Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 przeczytacie na oficjalnej, dedykowanej temu podstronie.

Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 jest także dostępny na PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, rodzinę urządzeń Xbox One od Microsoftu, włącznie z Xbox One X, oraz na PC poprzez platformę Epic.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!