fbpx

Stray Blade dostaje dokładną datę premiery. Przygodowa gra akcji trafi do nas w kwietniu

Bohater gry Stray Blade

Stworzone przez Point Blank Games i wydawane przez 505 Games Stray Blade to osadzona w kolorowym świecie fantasy przygodówka akcji, która stawia na eksplorację i dynamiczną walkę. Przemierzymy w niej krainę o nazwie Acrea, odkrywając wydarzenia, jakie w przeszłości doprowadziły do jej upadku. Co więcej, zrobimy to już niedługo, bo wczoraj twórcy gry oficjalnie potwierdzili datę premiery.

Stray Blade i podróż przez nieznane

Wiemy więc, że produkcja ukaże się 20 kwietnia 2023 na PC (Steam i Epic Games Store), PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Już teraz można dodawać ją do listy życzeń na swoich kontach.

Niestety towarzyszący ogłoszeniu zwiastun jest właściwie symboliczny – trwa zaledwie 10 sekund. Oprócz daty premiery zobaczymy w nim jedynie krótki fragment walki. Znacznie więcej informacji oferowały poprzednie materiały, jak choćby story trailer czy gameplay, oba sprzed kilku miesięcy. W nich mogliśmy przyjrzeć się poszczególnym lokacjom, podejrzeć opcje dostosowywania ekwipunku naszej postaci do upragnionego efektu czy wreszcie poznać towarzyszącego nam w grze Bojiego.

Przy okazji ujawnienia daty premiery twórcy przypominają także o możliwości zapisania się do testów beta Stray Blade. Osoby, które wezmą w nich udział, zostaną wspomniane w napisach końcowych gry.