To już koniec Harranu. Dziś pojawi się Dying Light: Definitive Edition

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Techland postanowił wydać Dying Light: Definitive Edition. Ostateczna edycja Dying Light połączy podstawową grę i 26 dodatków wydanych przez siedem lat istnienia produkcji.

9 czerwca 2022

Pierwsza część Dying Light zadebiutowała 15 stycznia 2015 roku. Przez te siedem lat Techland nie zaniedbywał gry i wypuścił aż 26 DLC, które zawierały dłuższe i krótsze historie, a także pakiety skórek lub broni. Teraz w końcu przyszedł kres nowości w Harranie.

Dying Light: Definitive Edition, czyli cała zawartość produkcji Techlandu w jednym miejscu

Dziś, czyli 9 czerwca 2022 roku światło dzienne ujrzy Dying Light: Definitive Edition. Jest to pełna kolekcja pierwszej odsłony Dying Light wraz ze wszystkimi 26 DLC, które są dostępne. Siedem lat tworzenia dodatków, to naprawdę sporo w branży gier i niewiele tytułów może poszczycić się takim wynikiem, ale twórcy musieli w końcu powiedzieć stop.

Co prawda, Techland zobowiązał się na kontynuowanie wprowadzania wydarzeń w grze, ale to niestety będzie musiało nam wystarczyć. Edycja definitywna dostępna będzie na wszystkich platformach, na których mogliśmy już walczyć z zombie, to jest: PlayStation 4 i 5, Xbox Series X/S, Xbox One i oczywiście pecety (Steam, GOG i Epic Games Store). Niestety posiadacze Nintendo Switch będą musieli poczekać odrobinę dłużej, ale kolekcjonerów ucieszy fakt, że dostępna będzie również wersja pudełkowa.

Wrogowie w Hellride
Dodatek Hellride. Źródło: Techland.

Posiadacze Platinum Edition mogą być spokojni, ponieważ otrzymają darmową aktualizację do wersji definitywnej. Wszyscy chętni natomiast, niezależnie od posiadanej wersji gry, otrzymają możliwość pobrania darmowego DLC Harran Tactical Unit Bundle, w skład którego wchodzą: karabinek, strzelba, młot, ubranie, a także malowanie dla naszego łazika z dodatku The Following. Będzie ono dostępne przez dwa tygodnie od premiery edycji definitywnej.

Jeżeli w ogóle nie posiadacie jeszcze Dying Light, to może warto zainteresować się tą perełką, ponieważ przewidziane są przeceny na Definitive Edition sięgające aż 70%.

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!