fbpx

Thrustmaster przedstawia licencjonowany kontroler Boeing do Microsoft Flight Simulator za ponad dwa tysiące złotych

Słyszeliście może jakiś czas temu o licencjonowanym kontrolerze TCA Yoke Pack Boeing Edition do gry Microsoft Flight Simulator? Jeśli nie, to teraz wiemy znacznie więcej. Firma Thrustmaster wkracza na rynek z jarzmem oraz przepustnicą. Producent udostępnił wszystkie szczegóły na ich temat: specyfikację, datę premiery oraz cenę.

Na skróty
  • Thrustmaster wkracza na rynek z kontrolerem do znanego symulatora Microsoft Flight Simulator.
  • Producent przygotował dla nas jarzmo oraz przepustnicę.
  • Firma uzyskała licencję zarówno Microsoft Flight Simulator, jak i firmy Boeing, dzięki czemu produkt ma być wiernie odtworzoną repliką sprzętu, który można znaleźć w samolocie Boeing 787.

Jakiś czas temu firma Thrustmaster ujawniła pierwsze informacje o oficjalnym kontrolerze TCA Yoke Pack Boeing Edition do gry Microsoft Flight Simulator. Teraz wiemy już dużo więcej, ponieważ producent udostępnił szczegóły – wśród nich daty premiery oraz ceny. Trzeba przyznać, że całość zapowiada się bardzo ciekawie. Zwłaszcza dla oddanych fanów tego typu symulatorów premiera sprzętu to nie lada gratka. Akcesoria mają działać na PC oraz na konsolach Xbox One i Xbox Series X/S. Thrustmaster uzyskał licencję Microsoft Flight Simulator oraz firmy Boeing, dzięki czemu produkt ma być wiernie odtworzoną repliką sprzętu, który można znaleźć w samolocie Boeing 787.

Kupując pakiet TCA Yoke Pack Boeing Edition, w zestawie otrzymujemy zarówno jarzmo, jak i samą przepustnicę. Jeżeli chcemy kupić osobno któryś z tych sprzętów, to również jest taka możliwość. Przedsprzedaż pakietu oraz samej przepustnicy ruszyła wczoraj (9 listopada), jarzmo natomiast zakupimy przedpremierowo dopiero 10 lutego 2022. Już 23 grudnia w cenie 499,99 euro (ok. 2300 zł) trafi do oficjalnej sprzedaży zestaw zawierający jarzmo oraz przepustnicę. Jarzmo trafi na rynek 10 marca 2022 w cenie 399,99 euro (ok. 1850 zł). Przepustnica ma kosztować 149,99 euro (ok. 690 zł) i trafi na rynek 23 grudnia 2021.

TCA Yoke Boeing Edition – jarzmo do symulatora

Szkielet jarzma jest zbudowany z metalu, co ma zapewniać wysoką trwałość. Rewolucjonizując sposób działania sprzętu do symulatorów lotu, TCA Yoke Boeing Edition znalazł unikalny sposób na odtworzenie wahadłowych ruchów kinematycznych związanych z autentycznymi urządzeniami sterującymi lotem Boeinga. Możemy mówić także o sile liniowej i płynnych ruchach z zakresem ruchu na poziomie 8,3 cala / 21 cm w osi skoku dzięki 4 regulowanym sprężynom. Dostępnych w niej jest ponad 18 przycisków akcji, z 8-kierunkowym przełącznikiem „punktu widzenia” i minidrążkiem dla szerokiej gamy opcji mapowania.

Wygląd przepustnicy od Thrustmaster
Źródło: Thrustmaster

TCA Quadrant Boeing Edition – przepustnica od firmy Thrustmaster

Opracowany jako ergonomiczna replika legendarnej przepustnicy Boeinga, TCA Quadrant Boeing Edition zawiera wszystkie funkcje wymagane do prawidłowego pilotowania samolotów pasażerskich, a także skromniejszych samolotów prywatnych. Oferuje on kompletny, funkcjonalny system autopilota z trzema różnymi parametrami, zainspirowany i zatwierdzony przez Boeinga: zarządzanie wysokością, prędkością i kursem. Dodatkowo dysponuje on 3 osiami i 17 przyciskami akcji oraz enkoderem zapewniającym bardzo szerokie możliwości mapowania zarówno na ziemi, jak i na niebie. Przepustnica jest wyposażona w 4 w pełni wymienne dźwignie, co pozwoli na komfortową zabawę zarówno prawo-, jak i leworęcznym użytkownikom.

Wygląd przepustnicy od Thrustmaster
Źródło: Thrustmaster