The Stanley Parable: Ultra Deluxe z nowym zwiastunem i datą premiery

W 2013 roku mogliśmy po raz pierwszy zagrać w The Stanley Parable, tytuł, który bawił się nami i pokazywał, jak iluzoryczne mogą być tak naprawdę wybory podejmowane w grach wideo. Jeśli jednak ktoś nadal czuje niedosyt, to wkrótce zyska okazję, aby sięgnąć po wersję Ultra Deluxe wspomnianej produkcji.

31 marca 2022

Początek The Stanley Parable brzmi jak historia najzwyczajniejszego człowieka, który spędza długie godziny w biurze na wypełnianiu bezsensownych zadań. To jednak tylko pozory, bo sama gra oferuje nam znacznie więcej: od świetnej narracji pełnej humoru do głębokiej refleksji nad sensem podejmowania wyborów. Tytuł studia Crows Crows Crows bardzo szybko zyskał uznanie, a jego popularność zdaje się nie maleć mimo prawie dekady od premiery. Z tej okazji jego twórcy podzielili się zwiastunem z datą premiery, który zapowiada zupełnie nową wersję The Stanley Parable. Edycja Ultra Deluxe ma być nie tylko powrotem do znanego już nam świata, ale także rozszerzeniem go o kolejne elementy.

Co nowego pojawi się w The Stanley Parable: Ultra Deluxe?

Oprócz wszystkiego, co obecne było w oryginalnej wersji gry, do produkcji trafi wiele niespodzianek i dodatkowej zawartości. Po pierwsze, cały świat The Stanley Parable zostanie rozszerzony za pomocą nowych wyborów i sekretów, a w roli narratora ponownie usłyszymy Kevana Brightinga. Po drugie, możemy liczyć na ulepszoną stronę graficzną – ma ona nadal utrzymywać klimat oryginału, a jednocześnie być zgodna ze współczesną technologią. Twórcy zapowiadają również dodanie opcji związanych z przystępnością gry, takich jak te dla osób z daltonizmem oraz inne, dotyczące lokalizacji tekstu w świecie czy ostrzeżenia na temat zawartych treści.

The Stanley Parable: Ultra Deluxe zadebiutuje 27 kwietnia na PC (Steam), PlayStation 4 i 5, Xboxie One i Series X/S oraz Nintendo Switch.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!