fbpx

The Past Within – nowy point-and-click studia Rusty Lake już dostępny

2 listopada 2022,
19:28
Dorota Żak

Studio Rusty Lake powraca do nas z nowym tytułem. Tym razem do zaoferowania ma The Past Within, grę przeznaczoną dla dwóch graczy, gdzie rozwiążemy zagadki zarówno w teraźniejszości, jak i przyszłości.

Lokacja z gry The Past Within
Na skróty
  • The Past Within trafiło dzisiaj do sprzedaży na PC i urządzenia mobilne.
  • Jest to pierwsza produkcja studia Rusty Lake przeznaczona dla dwóch graczy.
  • Naszym zadaniem w grze będzie rozwiązywanie zagadek w dwóch warstwach czasowych.

Znane z serii Cube Escape i gier osadzonych w surrealistycznym świecie Rusty Lake – takich jak Rusty Lake Hotel, gdzie po kolei przyrządzamy kolacje ze zwierzęcych gości pewnego hotelu – studio o tym samym tytule przygotowało dla nas kolejną produkcję. Znów będzie ona osadzona w gatunku point-and-click i pełna zagadek. Istotna zmiana polega na tym, że debiutujące dzisiaj The Past Within jest pierwszą grą Rusty Lake przeznaczoną dla dwóch graczy i zawierającą zarówno elementy 2D, jak i 3D.

The Past Within w przeszłości, w przyszłości, na różnych urządzeniach

Naszym głównym zadaniem będzie tym razem odkrycie sekretów Alberta Vanderbooma. Zrobimy to przez eksplorację świata, rozwiązywanie zagadek i wymienianie między sobą uwag. Żeby było ciekawiej, całość została podzielona na dwie warstwy czasowe, które pozwolą nam poznać pełną historię – jeden gracz zajmie się badaniem przeszłości, drugi przyszłości. Kooperacja będzie więc niezbędna do przejścia kolejnych etapów.

Co więcej, The Past Within zaoferuje nam także rozgrywkę cross-platformową. Gra trafiła już na Steama oraz urządzenia mobilne (iOS i Android), a w późniejszym terminie pojawi się również na Nintendo Switch. Według opisów, do jej przejścia wystarczą nam około dwie godziny, a twórcy proponują po pierwszym podejściu wymienić się rolami i zagrać z innej perspektywy. Cena za tę rozrywkę nie jest wygórowana, aktualnie zapłacimy za nią 16,50 zł na Steamie (a i kwota wersji mobilnej jest podobna). Każdy z graczy będzie jednak potrzebował własnej kopii gry.