Genesis wprowadza nowe, lekkie i tanie myszki Krypton 200 i 220 z RGB

4 sierpnia 2021,
15:48
Franciszek Ciechowski

Ważą niecałe 80 gramów. W posagu wnoszą programowalne przyciski, wewnętrzną pamięć i podświetlenie RGB, które pozwala stworzyć unikalny klimat. Oto nowe, ergonomicznie wyprofilowane myszki Genesis Krypton 200 i Krypton 220.

Genesis Krypton 220 - przyciski w myszce

Pierwszą z nowości jest Genesis Krypton 200. Mysz jest wyposażona w sensor optyczny o rozdzielczości 6400 DPI, który ma zapewnić oczekiwaną przez graczy precyzję. Jego czułość można regulować, wybierając jeden z sześciu poziomów, a aktualne ustawienie obrazuje wskaźnik. Producent chwali się, że gryzoń posiada ciche przełączniki, które mają docenić nocne marki.

Genesis Krypton 200 oferuje sześć programowalnych przycisków. Ich nastawy można zmieniać z poziomu oprogramowania. Pozwala ono m.in. na przypisanie im nowych funkcji oraz nagrywanie makr. Czarną, matową obudowę urozmaica podświetlenie RGB LED z efektem PRISMO. Podświetlane są logo producenta i subtelny pas LED wkomponowany w tylną część korpusu.

Genesis Krypton 220 - podświetlenie RGB
Źródło: Genesis

Genesis Krypton 200 i 220, czyli nowe myszki dla graczy polskiego producenta

Iluminację posiada także model Genesis Krypton 220. Wyróżnia się on nieco bardziej agresywnym kształtem i pasem diod, który wyraźnie zachodzi na boki obudowy. Inne są też przełączniki główne, w kontekście których pojawia się deklaracja o żywotności do 10 milionów kliknięć. Niezmieniona pozostała liczba przycisków oraz możliwości ich konfiguracji.

Genesis Krypton 200 - tylna część myszju
Źródło: Genesis

Obie prezentowane myszki cechują się niską wagą, która wynosi 76 gramów (Krypton 220) lub 77 gramów (Krypton 200). Gryzonie posiadają wbudowaną pamięć, w której zapisywane są ustawienia. Każdy z nich ma radzić sobie z przyspieszeniami rzędu 22 G i śledzeniem z szybkością do 66 cali na sekundę. Raportowanie odbywa się z częstotliwością 1000 Hz.

Profil myszy
Źródło: Genesis

Myszki Genesis Krypton 200 i Krypton 220 łączą się z PC drogą przewodową. W obu przypadkach kable USB mają po 1,8 metra długości. Urządzenia kompatybilne z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi trafią do sprzedaży w ciągu kilku najbliższych tygodni. Ich ceny nie zostały ujawnione, jednak najprawdopodobniej nie przekroczą stu złotych.

Źródło: informacja prasowa