The Division: Heartland – spin-off serii prawie gotowy

Ubisoft niechętnie udziela informacji na temat darmowego The Division: Heartland. Z pomocą przyszedł znany i zaufany (szczególnie w zakresie przekazywania środowisku utajnionych wiadomości dzięki rozbudowanej sieci swoich branżowych kontaktów) dziennikarz Tom Henderson, publikując własny raport dot. nadchodzącej gry.

7 czerwca 2022
Na skróty
  • Tom Henderson opublikował raport, w którym podzielił się znanymi mu szczegółami dotyczącymi darmowego spin-offa serii The Division o podtytule Heartland.
  • Gra podobno jest już na ukończeniu, ma zawierać cztery tryby rozgrywki i cross-play.
  • Nadal nie znamy dokładnej premiery nadchodzącego tytułu.

Niemal rok temu donosiliśmy o tajemniczym, darmowym spin-offie sieciowej serii gier The Division o podtytule Heartland. Sam Ubisoft nadal jest oszczędny w podawaniu kolejnych informacji, co sprawia, że unosząca się nad produkcją mgiełka niewiadomych nadal się utrzymuje. Z pomocą dla spragnionych fanów (i być może tych zmęczonych problemami The Division 2) przychodzi dziennikarz Tom Henderson, który podzielił się kilkoma szczegółami pochodzącymi od bliżej niezidentyfikowanych źródeł.

Źródło: Materiały promocyjne Ubisoft

Raport Toma Hendersona na temat The Division: Heartland

Dziennikarz nie podzielił się z nami żadnymi dowodami potwierdzającymi jego słowa, choć podobno otrzymał zarówno materiały wideo, jak i screeny z gry. Mimo braku ukazania jakichkolwiek zapisów z rozgrywki rozpisał kilka szczegółów związanych z samym tytułem, a sama produkcja, według słów Hendersona, jest już prawie ukończona.

Darmowy spin-off ma posiadać w dniu premiery cztery tryby rozgrywki:

  • Excursion – standardowy tryb PvE pełniący rolę samouczka. Gracze korzystając z kooperacji, będą musieli szukać łupów, przeczesywać teren i udać się do miejsca ewakuacji pod silnym ostrzałem wrogich AI.
  • Storm – najprawdopodobniej kluczowy wariant rozgrywki oparty o model PvPvE. Rogrywka będzie podobna, jak w Excursion, jednak w tym wypadku będziemy rywalizować z innymi graczami i unikać losowo pojawiającego się śmiercionośnego gazu.
  • Nightfall – w tej wersji zabawy PvE będziemy zmuszeni, prócz wykonywania standardowych czynności związanych ze zbieraniem cennego wyposażenia, osiągnąć cele główne przewidzianego dla nas scenariusza. Według informacji Nightfall ma stanowić największe wyzwanie spośród udostępnionych wariacji gameplayu.
  • Hunt – nazwa wskazuje na klasyczny tryb PvP, jednak Henderson nie podzielił się żadnymi istotnymi szczegółami, które mogłyby opisywać zabawę w tytułowe polowanie.

Prócz wymienionych wyżej informacji, dziennikarz ujawnił, że The Division: Heartland będzie zawierać rozgrywkę multiplatformową, co znacznie rozszerzy potencjalną bazę dostępnych graczy.

Niestety nadal nie znamy daty premiery darmowego spin-offa, jednak najprawdopodobniej możemy spodziewać się go na przełomie 2022 i 2023 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series S/X

UWaga! Gorące informacje!