Darmowe The Division Heartland zapowiedziane przez Ubisoft

Ubisoft ma wobec The Division sporo planów zawierających między innymi powieść w uniwersum gry czy adaptację filmową realizowaną przez Netflixa. Do listy dołączyło właśnie oficjalnie zapowiedziane na przełom 2021 i 2022 roku darmowe The Division Heartland.

8 maja 2021
Na skróty
  • The Division Heartland zapowiedziane jest na końcówkę 2021 lub początek 2022 roku.
  • Za powstawanie gry odpowiada należące do Ubisoftu studio Red Storm.
  • Gra ma być dostępna w modelu Free to Play.

The Division nigdy nie osiągnęło oszałamiającego sukcesu. Nie przyćmiło nigdy głównej serii Ubisoftu – Assassin’s Creed, nie konkurowało również popularnością z Far Cryem czy Rainbow Six. Pomimo tego zarówno pierwsza, jak i druga część serii sprzedały się w ponad 10 mln egzemplarzy na wszystkich platformach, a „dwójka” spotkała się z bardzo pozytywnymi recenzjami, osiągając w serwisie Metacritic średnią ocen rzędu 83 punktów. Jak wiemy, Ubisoft nie lubi za szybko rozstawać się z franczyzami, które przynoszą zysk. Jak firma wspomina na blogu, obecnie uniwersum The Division przyciągnęło niemal 40 milionów graczy. Co wiadomo o Heartland?

Roadmapa Ubisoftu dotyczące serii The Division.

The Division Heartland – darmowa niewiadoma

W tej chwili niestety nie mamy żadnych szczegółowych informacji odnośnie do nadchodzącego tytułu. Twórcy nie potwierdzili nawet, gdzie umiejscowiona będzie akcja, zapewniają jednak, że znajomość treści poprzednich gier z serii nie będzie konieczna, żeby zrozumieć historię opowiedzianą przez nowy tytuł. Na oficjalnym blogu nie wspominają też oni o mikropłatnościach, lecz prawie pewne jest, że będą one obecne (w czasach, kiedy zawierają je nawet pełnopłatne pozycje, nie można raczej liczyć na nagłe wyłamanie się ze schematu, na którym najwięksi branżowi gracze zbijają miliony). Ubisoft zapewnia również, że produkcja jest w dobrych rękach. Studio Red Storm odpowiedzialne za tworzenie Heartland było do tej pory zaangażowane w większość pozycji firmowanych nazwiskiem Toma Clancy’ego, stoi więc za nią doświadczona ekipa.

Grafika promująca nadchodzący tytuł z serii The Division.

Co knuje Ubisoft?

Patrząc na plany Ubisoftu dotyczące marki The Division, można zauważyć, że stosunkowo mało w nich… gier. Owszem, dostaniemy Heartland, nową zawartość do drugiej części gry oraz adaptacje na platformy mobilne, jednak za jedyną pełnowymiarową produkcję możemy w tym zestawieniu uznać głównie nadchodzącą darmówkę. Sama forma dystrybucji nowej pozycji oraz planowany debiut na smartfonach i nadchodzące adaptacje książkowe oraz filmowe sugerują, że Ubi chce skoncentrować się na poszerzeniu grona odbiorców swojego uniwersum, być może przygotowując tym samym grunt pod potencjalnie nową, pełnoprawną odsłonę. Czy te przypuszczenia okażą się słuszne, dowiemy się prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości. W tej chwili natomiast wszyscy zainteresowani nadchodzącą grą mogą zapisać się na testy wczesnych wersji, wchodząc tutaj.

UWaga! Gorące informacje!