The Day Before z nowym zwiastunem, datą premiery… i nie tylko!

Twórcy The Day Before zaprezentowali właśnie nowy zwiastun swojej nadchodzącej produkcji. Oprócz materiału z rozgrywki deweloperzy podali również datę premiery na PC oraz… zapowiedzieli drugi, mniejszy tytuł, który zadebiutuje w międzyczasie!

Na skróty
  • Studio Fntastic zaprezentowało nowy gameplay z The Day Before.
  • Gra pojawi się na PC 21 czerwca 2022 roku, a na konsolach w późniejszym czasie.
  • W międzyczasie gracze będą mogli pograć w mniejszą, kooperacyjną grę Propnight.
  • Druga gra dostępna jest już teraz w ramach otwartej bety.

Studio Fntastic zaprezentowało nowy gameplay z nadchodzącego The Day Before. Chociaż zwiastun, podobnie jak wcześniejsze teasery gry, przedstawia dokładnie wyreżyserowane scenki, wciąż możemy z niego dowiedzieć się kilku interesujących informacji.

Nowy zwiastun The Day Before

Pierwszą rzeczą, a właściwie lokacją, jaką widzimy, jest prawdopodobnie bezpieczna strefa – miejsce, gdzie zainfekowani nie mają dostępu, a gracze mogą odpocząć między misjami, nawiązać znajomości i zaangażować się w różne społeczne interakcje, jak wspólny relaks w saunie czy jacuzzi.

Dalsza część materiału prezentuje zbieranie zasobów w centrum handlowym oraz ich wykorzystanie. Po podejściu np. do lady sklepowej gracz może przejrzeć ją, szukając przydatnych przedmiotów. Niektóre rzeczy będą też leżeć bezpośrednio w świecie gry. Tutaj pokazano to w formie podnoszenia telefonu komórkowego bezpośrednio z wystawy.

Gra umożliwi naprawę i modyfikację ekwipunku

Znalezione zasoby mogą posłużyć do naprawy i ulepszania ekwipunku, a także dekorowania bazy gracza. Widać, że twórcy kładą mocny nacisk na aspekty role-playowe i społecznościowe.

Pełny zwiastun można zobaczyć poniżej, a po więcej wiadomości o grze zapraszamy do naszego artykułu z informacjami o The Day Before zbierającego w jednym miejscu wszystkie dotychczas poznane szczegóły dot. nadchodzącej produkcji studia Fntastic.

Data premiery gry

Chociaż studio Fntastic jest małym, niezależnym deweloperem, a wydawca MyTona zajmował się do tej pory grami mobilnymi, twórcy postawili przed sobą ambitny cel dostarczenia gotowej produkcji już na wakacje przyszłego roku. Gra pojawi się już 21 czerwca 2022. Początkowo ukaże się tylko wersja na PC. Zapowiadane porty na PS5 i Xbox Series X|S dostaniemy w późniejszym, jeszcze nieokreślonym terminie.

Dekoracja domu w środku apokalipsy? Czemu nie!

Propnight – mordercza zabawa w chowanego

Przy okazji nowego zwiastuna The Day Before twórcy pochwalili się również swoją poboczną produkcją – Propnight. Gra prezentuje asymetryczną rozgrywkę multiplayer, w której bierze udział pięciu graczy – jeden jest potworem/zabójcą, a reszta ocalałymi.

Brzmi podobnie do Dead by Daylight? Słuszne skojarzenie, ale gra od Fntastic oferuje interesującą mechanikę. Uciekający również dysponują supermocami – mogą na krótki czas zmienić się w jeden z obecnych na mapie obiektów, takich jak warzywa, butelki czy belki siana. Celem gry dla uciekających jest naprawić rozsiane po mapie maszyny, które otworzą drzwi umożliwiające ucieczkę. Z drugiej strony zabójca musi oczywiście im w tym przeszkodzić.

Na ten moment, w wersji beta, dostępna jest jedna mapa i czterech zabójców – każdy z indywidualnymi, unikalnymi zdolnościami, jak rozstawianie detektorów ruchu czy przybranie wyglądu jednego z uciekających.