Hunt: Showdown otrzyma nietypową aktualizację. Twórcy ulepszą silnik gry

4 marca 2023,
14:34
Jacek Kowal
Para w Hunt: Showdown

Hunt: Showdown ma już pięć lat i z tej okazji jest duża wyprzedaż na tytuł i jego dodatki. Crytek nie spoczywa jednak na laurach i nadal planuje wielką przyszłość dla swojej produkcji. Dlatego właśnie studio zdecydowało się wprowadzić aktualizację, która zmieni jej stary silnik, a to rzadko się zdarza.

Hunt: Showdown otrzyma silnik CryEngine 5.11

Aktualnie produkcja działa na czteroletnim silniki CryEngine 5.6, tłumaczy David Fifield, dyrektor generalny Crytek. Nie jest on zły, ale ma już swój wiek, więc w tym roku studio podejmie działania, by zaktualizować go do nowej wersji, czyli 5.11. Zmiana cyferek po przecinku może nie wydawać się znaczącą aktualizacją, ale jest to coś o wiele trudniejszego niż np. aktualizacja systemu w smartfonie.

broń w Hunt: Showdown
Źródło: Crytek

Rzadko się zdarza, że gry otrzymują aktualizację silników. Można to bardziej porównać do wymiany podwozia samochodu, ponieważ wraz z usprawnieniem jazdy mogą pojawić się nieoczekiwane błędy. Crytek zapowiedział, że CryEngine 5.11 ma przynieść nie tylko poprawę grafiki, ale także rozgrywki, ale tu nie zdradził za wielu szczegółów. To oczywiście nadal tylko plany, więc transmisja nie nastąpi prędko.

Oczywiście studio nie zamierza skupić się wyłącznie na wymianie silnika. Nadal będą wypuszczać mniejsze aktualizacje, w tym poprawienie samouczka, by przekazywał nam więcej wiedzy.