The Banshees of Inisherin – zwiastun nowego filmu Martina McDonagha

Ostatni film Martina McDonagha miał premierę w 2017 roku, dlatego wiadomość, że już niedługo zobaczymy coś nowego od tego reżysera, potrafi ucieszyć. Dzisiaj do sieci trafił zwiastun The Banshees of Inisherin, produkcji, która zabierze nas na irlandzką wyspę, gdzie będziemy obserwować rozpad przyjaźni jej dwóch mieszkańców.

4 sierpnia 2022
Na skróty
  • Martin McDonagh, reżyser znany najbardziej z Trzech billboardów za Ebbing, Missouri, przygotowuje nowy film.
  • W The Banshees of Inisherin główne role zagrają Colin Farrell i Brendan Gleeson.
  • Film zadebiutuje na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Filmografia Martina McDonagha to w tej chwili zaledwie kilka tytułów, choć, trzeba przyznać, już znajdziemy w niej ciekawe pozycje, takie jak pełnometrażowy debiut Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj, czy uznane i głośne Trzy billboardy za Ebbing, Missouri. Wkrótce też do listy filmów McDonagha dopiszemy kolejną produkcję, The Banshees of Inisherin. Rozgrywający się na irlandzkiej wyspie dramat otrzymał już pierwszy zwiastun, który zdradza, czego możemy się spodziewać. Scenariusz do filmu napisał sam reżyser.

The Banshees of Inisherin – obsada i fabuła

Główne role w The Banshees of Inisherin przypadły Colinowi Farrellowi oraz Brendanowi Gleesonowi. Obaj aktorzy pojawili się wspólnie w jednym z poprzednich filmów McDonagha, czyli Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj, gdzie wcielili się w płatnych zabójców, których przyjaźń kończy się, gdy jeden z nich dostaje polecenie zlikwidowania drugiego. Również w The Banshees of Inisherin Farrell i Gleeson przedstawią na ekranie postaci niegdyś sobie bliskie. Padraic i Colm to dwaj przyjaciele, między którymi pojawia się konflikt. Jeden z nich chce całkowitego zakończenia przyjaźni, drugi zastanawia się, z jakiego powodu i stara się do tego nie dopuścić, co prowadzi do eskalacji całej sytuacji.

Oprócz Farrella i Gleesona w filmie pojawią się również Barry Keoghan (Zabicie świętego jelenia, Dunkierka) i Kerry Condon (Zadzwoń do Saula, Trzy billboardy za Ebbing, Missouri).

Film będzie miał swoją światową premierę 4 września na Festiwalu Filmowym w Wenecji (pojawi się tam w głównym konkursie). Do ogólnoświatowej dystrybucji trafi jeszcze przed końcem bieżącego roku, jednak w Polsce zobaczymy go w kinach dopiero w styczniu 2023, a wyświetlany będzie pod tytułem Duchy Inisherin.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!