Team17 oficjalnie wydawcą taktycznej strzelanki Ready or Not

Ready or Not zostało ogłoszone już cztery lata temu, ale dopiero teraz produkcja od VOID Interactive zyskała oficjalnie wydawcę. Zostało nim Team17, a współpracę ogłoszono w wiadomości od twórców na Steamie.

Na skróty
  • Team17 zostało wydawcą gry Ready or Not od VOID Interactive.
  • W grze wcielamy się w członków SWAT wysyłanych na misje.
  • Nie podano jeszcze jej daty premiery.

Z okazji nowo nawiązanej współpracy między studiem VOID Interactive a wydawcą Team17 Ready or Not otrzymało świeży zwiastun, na którym zobaczymy fragmenty rozgrywki z wersji alfa. Pojawiają się w nim również szczegóły na temat broni dostępnej w naszym arsenale, bo w grze wcielamy się w członków oddziału do zadań specjalnych, wzywanych do rozwiązywania niebezpiecznych i niecodziennych sytuacji.

Dołącz do SWAT-u

Gra jest przede wszystkim taktyczną strzelanką, gdzie od naszych decyzji zależeć będzie, jak zakończą się pewne sytuacje. Na przykład takie, w których musimy ocalić zakładników. Możemy wtedy negocjować i nie używać śmiercionośnej broni lub po prostu postawić na brutalną siłę. Tylko czy to drugie podejście nie stanie się przypadkiem niebezpieczne dla cywili znajdujących się w pobliżu? Każda taka decyzja będzie miała znaczenie dla przebiegu misji.

Jako oddziały SWAT posłużymy się oczywiście szerokim zakresem broni i sprzętu, które mogą nam pomóc w wykonaniu zadania. Do dyspozycji mamy broń palną, tarcze, tarany czy granaty dymne. A to tylko część listy.

Przy tym wszystkim twórcy gry stawiają na realizm, nie tylko na poziomie wizualnego odwzorowania broni. Ready or Not ma mieć także odpowiednio przystosowany system fizyki, wpływający na zachowanie modeli postaci oraz wystrzelonych pocisków. Przy tworzeniu kolejnych misji twórcy konsultowali się również z przedstawicielami policji, aby jeszcze bardziej zwiększyć wiarygodność rozgrywki.

Menu gry Ready or Not
Menu gry. Źródło: Steam

Ready or Not – kiedy możemy spodziewać się premiery?

Twórcy nie podzielili się jeszcze dokładną datą wydania gry. Zapewnili natomiast, że na Steamie regularnie pojawiać się będą aktualizacje dotyczące postępów nad tytułem i materiałów z cyklu behind the scenes.

Wiemy również, że wersja beta Ready or Not pojawi się około czerwca tego roku. Dostęp do niej zyskają osoby, które zakupią grę w przedsprzedaży. Tak, przedsprzedaż jest już możliwa na oficjalnej stronie VOID Interactive. Do wyboru mamy wersję standardową i wersję Supporter. Ta druga zapewni nam m.in. darmową kopię pierwszego rozszerzenia do gry, ścieżkę dźwiękową w cyfrowej formie oraz miejsce w napisach końcowych produkcji.