Debiut Repentance – ostatniego dodatku do The Binding of Isaac

Popularna gra indie – The Binding of Isaac – otrzymała finalny dodatek Repentance. Dodaje on nowych bohaterów, przeciwników i lokacje. Największą zmianą w nim zawartą jest jednak nowy tryb kooperacji.

1 kwietnia 2021
Na skróty
  • Wczoraj zadebiutowało Repentance, czyli dodatek do gry The Binding of Isaac.
  • DLC ma przedłużyć grę o nawet 100 godzin.
  • Możliwe będzie teraz także przechodzenie gry w trybie kooperacji.

The Binding of Isaac, czyli swego czasu jedna z najpopularniejszych gier indie, otrzymała wczoraj ostatnie DLC. Dodatek nazwany Repentance ma być ostateczną i kompletną wersją gry. Póki co dostępny jest tylko na PC, ale z czasem ma trafić także na konsole poprzedniej i aktualnej generacji.

Co dodaje The Binding of Isaac: Repentance?

Nowy dodatek zapewnia bardzo dużą ilość nowych treści, w tym dwóch nowych bohaterów, którymi można kierować. Poza tym dodane zostało aż osiem nowych lokacji i ogromna liczba wrogów – ponad 100 standardowych przeciwników i więcej niż 25 bossów. Zwiększyły się również możliwości ulepszania głównego bohatera dzięki ponad 130 nowym przedmiotom.

Zdecydowanie największą zmianą, jaką wprowadza dodatek, jest kooperacja. Od teraz w The Binding of Isaac możliwa będzie gra lokalna nawet w czterech graczy. Jest to na pewno ciekawy dodatek, jednak przez chaos i bullethellowe mechaniki, jakie znajdują się w grze, raczej będzie on utrudniał, niż ułatwiał przejście produkcji.

Poza tym dodatek ma poprawić grafikę niektórych wrogów, dodać nowe wyzwania i jeszcze bardziej wydłużyć grę, która już teraz wymaga kilkaset poświęconych godzin, by ją przejść. Według twórców DLC dodaje ponad 100 godzin rozgrywki.

Aby móc zagrać w The Binding of Isaac: Repentance, potrzebna jest podstawowa wersja gry, czyli The Binding of Isaac: Rebirth. Czym w ogóle jest ta gra? Jest to roguelite, w którym Isaaciem (albo jednym z innych odblokowywanych bohaterów) przemierzamy kolejne losowo generowane poziomy pełne różnego rodzaju przeciwników i zbieramy wzmocnienia mogące nam w tym pomóc.

Michał Kaźmirczak

Gamer od 5 roku życia. Gra we wszystko od F1, przez jRPG po strategię. Z wykształcenia marketingowiec, z pasji dziennikarz i mistrz w sesjach papierowych RPG.
UWaga! Gorące informacje!