fbpx

Szef Xbox odwiedza Kojima Productions w związku z pracami nad niezapowiedzianym projektem

26 września 2023,
13:42
Arek Grabowski
Norman Reedus jako Sam Bridges, główny bohater Death Stranding 2.

Dyrektor generalny Microsoft Gaming, Phil Spencer, odwiedził dziś Kojima Productions. Poinformował o tym na Twitterze. Wiceprezes ds. korporacyjnych Xbox, Sarah Bond oraz wiceprezes ds. marketingu, Aaron Greenberg, również są tam obecni.

Głównym celem wizyty jest sprawdzenie prac nad niezapowiedzianym projektem Xbox opracowywanym w studiu Kojima Productions. W czerwcu 2022 roku został on potwierdzony, jednak wciąż nie pojawiły się żadne bardziej szczegółowe informacje.

Współpraca Xbox i Kojima Productions może „odwrócić sytuację” w branży gier oraz filmów

Hideo Kojima potwierdził w 2022 roku, że nowy projekt może być stworzony dzięki technologii chmury od Microsoftu. Można go sklasyfikować jako nowe medium zdolne do „odwrócenia sytuacji” w branży gier i filmów. W wywiadzie dla Game Watch na TGS 2023 Phil Spencer powiedział, że postępy nad projektem idą dobrze, ale nie jest on jeszcze gotowy do ujawnienia.

Na ten moment Kojima Productions pracuje także nad Death Stranding 2. Ten tytuł jest już w bardzo zaawansowanym etapie produkcyjnym. Najpewniej po zakończeniu Death Stranding 2 duża część zespołu studia zostanie przeniesiona do prac nad projektem Xbox.