fbpx

Call of Duty z dedykowaną kampanią Ghosta? Według pogłosek spin-off powstaje

Jedną z najpopularniejszych postaci w całym uniwersum Call of Duty jest Ghost. Wiele wskazuje na to, że może on otrzymać dedykowaną grę lub dużą kampanię. Activision Blizzard publikuje raport finansowy, w którym jest mowa o kolejnych projektach Infinity Ward. Czy można spodziewać się spin-offa z Ghostem w roli głównej?

Ghost jest jedną z najbardziej lubianych postaci z uniwersum Call of Duty. Infinity Ward zdecydowało się więc stworzyć kampanię spin-off, gdzie zagra on główną rolę. Według przecieków to ma być ogromne rozszerzenie do Call of Duty: Modern Warfare 2. Produkcja może pojawić się już w 2023 roku. Są na to pewne wskazówki, które pochodzą z godnych zaufania źródeł.

Ghost powróci w ogromnej kampanii do Call of Duty: Modern Warfare 2. Raport finansowy Activision

Przez jakiś czas gracze uznawali, że w 2023 nie pojawi się żadna nowa zawartość do Call of Duty. Zmienił to raport finansowy, który został opublikowany przez Activision Blizzard. Według niego kolejna gra będzie miała premierę w 2024 roku. To jednak nie wszystko, co przygotowali twórcy. W 2023 roku pojawi się bardzo duże, płatne rozszerzenie do Call of Duty: Modern Warfare 2. To może być właśnie kampania dedykowana Ghostowi – Activision mówi o ogromnej dawce nowej zawartości.

Warto zauważyć, że we wszystkie produkcje zapowiedziane w raporcie finansowym będzie nadal można zagrać na konsolach Sony. PlayStation posiada ekskluzywność marki Call of Duty nawet do 7 generacji, o czym mówi sam Phil Spencer.

Jason Schreier, weteran branży oraz jeden z czołowych dziennikarzy działu dotyczącego gier wideo w agencji prasowej Bloomberg, komentuje raport finansowy na Twitterze:

Jeżeli te informacje są prawdziwe, w 2023 roku pojawi się rozszerzenie do Call of Duty: Modern Warfare 2 o wielkości całej gry. To może być obiecany spin-ff z Ghostem, o którym wspominałem wyżej. Sama podstawowa produkcja okazała się ogromnym sukcesem. Call of Duty: Modern Warfare 2 zarobiło już ponad miliard dolarów.

Warto również zwrócić uwagę na wywiad IGN z Jeffreyem Negusem, reżyserem narracyjnym Infinity Ward, oraz Brianem Bloomem, głównym pisarzem, ponieważ tam rozmawiano o stworzeniu konkretnego rozszerzenia spin-offa. Głównym bohaterem miał być właśnie Ghost.

Nic nie jest potwierdzone, jednak wszystko wskazuje na to, że Infinity Ward pracuje nad “jakimś” DLC, które będzie bardzo duże. Według przesłanek chodzi o Ghosta i to jest najbardziej prawdopodobne, jednak trzeba czekać na kolejne informacje od Activision.