System Shock na nowym zwiastunie prosto z Gamescomu

Kolejny dzień Gamescomu oznacza jeszcze więcej zapowiedzi gier, z którymi będziemy spędzać w przyszłości długie godziny przed ekranami. Widownia Future Games Show mogła więc przyjrzeć się świeżemu zwiastunowi nowej wersji System Shocka. I trzeba przyznać, że wygląda on całkiem nieźle.

25 sierpnia 2022

Głównym punktem drugiego dnia trwającego właśnie Gamescomu było Future Games Show. Jedną z gier, która doczekała się w jego trakcie prezentacji był System Shock, czyli remake kultowej gry z 1994 roku przygotowywany przez Nightdive Studios. Nowym materiałom z tytułu towarzyszy narracja samej SHODAN.

Remake System Shocka dostał nowy trailer, ale kiedy premiera?

Nadchodząca produkcja ma być odświeżoną wersją tego, co już znamy, ale bardziej dostosowaną do współczesnych standardów. Ulepszeniom ulegnie grafika, sterowanie czy interfejs, jednak sama opowieść pozostanie zgodna z duchem System Shocka. W grze zmierzymy się ze sztuczną inteligencją SHODAN (dubbingowaną przez Terri Brosius jak w oryginale), która zawładnęła stacją kosmiczną i planuje podbić także Ziemię. Przedzierając się przez kolejnych przeciwników, będziemy mieć okazję uratować ludzkość i zostać bohaterem.

Remake System Shocka ukaże się na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Series X/S. Można go już zakupić w przedsprzedaży, jednak mimo pojawienia się nowego zwiastuna gry, twórcy nadal nie podzielili się jej datą premiery.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!