fbpx

Syberia 1 i 2 za darmo na GOG-u. Do odebrania także Symphonia

Co ma wspólnego Święto Narodowe Francji z grami komputerowymi? Na przykład chęć uczczenia francuskich produkcji w zakresie elektronicznej rozrywki, dzięki czemu niektóre tytuły ogramy zupełnie za darmo. Dzisiaj padło na dwie pierwsze części Syberii.

Na skróty
  • Na GOG-u odbierzemy za darmo Syberię oraz Syberię II.
  • Z okazji Święta Narodowego Francji na platformie znajdziemy obniżki na francuskie produkcje.
  • Kolejnym prezentem jest gra zręcznościowa Symphonia.

O Syberii, przygodowej grze point-and-click, słyszał pewnie każdy, kto choć trochę interesuje się grami wideo. Wcielamy się w niej w Kate Walker, która ma doglądać szczegółów zakupu fabryki zabawek przez amerykański koncern. Aby to zrobić, kobieta musi odnaleźć spadkobiercę całego biznesu, ten jednak wybrał się do Rosji, gdzie poszukuje wyspy z ostatnimi żyjącymi mamutami. Dla gracza rozpoczyna się więc zabawa pełna łamigłówek i licznych zagadek, które mają doprowadzić Kate do celu. Syberia II natomiast kontynuuje losy bohaterów i stawia przed nimi kolejne wyzwania.

GOG rozdaje Syberię i Syberię II

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zagłębić się w świat gry stworzony w dużej mierze przez Benoîta Sokala, teraz jest na to czas. Z okazji Święta Narodowego Francji już dzisiaj na platformie GOG można odebrać bezpłatnie kopię Syberii z 2002 oraz jej kontynuację z 2004 roku. Mamy na to 72 godziny, co oznacza, że promocja zakończy się 17 lipca o godzinie 15:00.

Syberia to jednak nie jedyny sposób uczczenia francuskiego święta na GOG-u. Platforma oferuje również duże przeceny na inne gry producentów i wydawców z Francji. Wśród nich znajdziemy choćby Prey, Dead Cells czy A Plague Tale: Innocence. Wszystkie promocje znajdziecie w zakładce French Touch na GOG-u. Na przeceny możemy liczyć jeszcze do końca tego tygodnia.

Symphonia, czyli muzyczna przygoda

Przy okazji możemy też wspomnieć, że kilka dni temu na GOG-u wylądowała niewielka produkcja o tytule Symphonia. Jest to gra zręcznościowa, która kładzie duży nacisk na oprawę muzyczną i graficzną. Po wejściu na jej kartę na stronie platformy możemy za darmo przypisać ją do naszego konta.