Halo: The Master Chief Collection może dostać mikropłatności

Deweloper 343 Industries poinformował o przyszłych mikropłatnościach w Halo: The Master Chief Collection. Nowa waluta ma zastąpić obecną w grze. Studio zapewnia jednak, że obecny sposób zdobywania dodatków kosmetycznych się nie zmieni i nie wpłynie negatywnie na rozgrywkę.

26 czerwca 2022
Na skróty
  • W Halo: The Master Chief Collection mają się pojawić mikropłatności.
  • Spartan Points mają zastąpić obecną walutę do zdobycia w grze.
  • Płatności nie wpłyną na rozgrywkę i nie zmienią dotychczasowego sposobu zdobywania dodatków kosmetycznych w grze.

W najnowszej Halo Community Update, 343 Industries ogłosiło, że w Halo: The Master Chief Collection może pojawić się waluta Spartan Point do nabycia za prawdziwe pieniądze. Deweloper chce odejść od sezonowych aktualizacji gry i tym samym ujednolicić punkty, które możemy w niej zdobyć. Spartan Points będą również dostępne w formie mikropłatności i to za ich pomocą odblokujemy elementy kosmetyczne.

Deweloper zaznacza jednak, że punkty nadal można będzie otrzymać w klasyczny sposób czyli grając. Nie są one konieczne do czerpania przyjemności z gry. Ma to być tylko dodatkowy sposób na zdobywanie kosmetycznych dodatków w Halo: The Master Chief Collection.

Screenshot z gry
Źródło: Steam

Halo: The Master Chief Collection z łatwiejszym zdobywaniem waluty

Twórcy zapewniają, że mikrotransakcje nie wpłyną w żaden sposób na samą rozgrywkę i nie zmienią sposobu dotychczasowego zdobywania wirtualnej waluty. Jednak gracze zauważyli, że zamiast dodania opcji wydawania realnych pieniędzy można usprawnić proces zdobywania Spartan Points w grze.

Deweloper 343 Industries nie podał jeszcze konkretnych informacji na temat mikropłatności. Więcej o Spartan Points w Halo: The Master Chief Collection dowiemy się zapewne w najbliższym czasie.

UWaga! Gorące informacje!