fbpx

Suicide Squad: Kill the Justice League obniżył zysk Warner Bros. o 200 milionów dolarów

9 maja 2024,
20:44
Kaja Piaścik
Postaci z Suicide Squad: Kill the Justice League z logo gry w tle

Warner Bros. Discovery podzieliło się raportem finansowym za pierwszy kwartał 2024 roku, który wskazał dwudziestoprocentowy spadek zysków firmy wobec analogicznego okresu w zeszłym roku. Przyczyną jest głównie zeszłoroczna premiera popularnego wśród graczy Hogwart’s Legacy w zestawieniu z niezadowalającym debiutem Suicide Squad: Kill the Justice League w styczniu bieżącego roku – gra „wygenerowała znacznie niższe przychody”.

Suicide Squad: Kill the Justice League ze stratami dla Warner Bros.

Strzelanka ze stajni DC od Rocksteady Games pojawiła się na rynku po wielokrotnych opóźnieniach, a finalny produkt nie spełnił oczekiwań zarówno jakościowych, jak i pod względem zysków. Podczas prezentacji finansowej szef Warner Bros. David Zaslav nazwał premierę Suicide Squad „rozczarowującą” i wskazał ją jako ważny czynnik wpływający na przedstawiane wyniki.

Z kolei dyrektor finansowy Warner Bros. Discovery Gunnar Wiedenfels podczas rozmowy z inwestorami po publikacji raportu poinformował, że gra przyczyniła się do spadku zysku przed odsetkami, podatkami i amortyzacją (EBITDA) rzędu 200 milionów dolarów.

Na początku marca liczba jednoczesnych graczy Suicide Squad: Kill the Justice League spadła poniżej tej, którą mogli się pochwalić Gotham Knights z 2022 roku.