Jednoczesna liczba graczy w Suicide Squad spadła poniżej tej Gotham Knights

1 marca 2024,
17:00
Jacek Kowal

Suicide Squad idzie na dno pod względem jednocześnie grających osób. Aktualne wyniki nowej produkcji Warner Bros są gorsze od ich gry z 2022 roku.

Czterech bohaterów Suicide Squad: Kill the Justice League na zbliżeniu

Po paru przesunięciach 2 lutego Warner Bros w końcu udostępniło Suicide Squad, czyli ich najnowszą produkcję osadzoną w świecie DC. Kooperacyjne przygody złoczyńców w otwartym świecie Gotham nie stały się jednak wielkim hitem, a teraz ich popularność ciągle spada. Tak przynajmniej wynika ze statystyk Steama.

Suicide Squad powoli umiera

Według statystyk dostępnych na SteamDB w szczytowym okresie przypadającym na 3 lutego (dzień po premierze), w Suicide Squad jednocześnie grało 13 459 osób. W kolejnych dniach niestety ta liczba zaczęła drastycznie spadać, by w połowie miesiąca nie przekraczać 2 tysięcy, a dzisiaj (1 marca) wynosi zaledwie 575. Niewątpliwie jest to tragedia dla Warner Bros, zwłaszcza jeżeli zestawimy te wyniki z ich poprzednią produkcją: Gotham Knights z 2022 roku.

Gotham Knights w pierwszych dniach ogrywało jednocześnie ponad 24 tysiące osób. Niestety tu również po paru tygodniach zauważyć można znaczący spadek i niecały miesiąc po premierze wynik nie przekraczał 3,5 tysiąca. To jednak i tak lepiej niż Suicide Squad. Najwyraźniej wolimy grać batekipą niż zwariowaną ekipą złoczyńców, a może jest w tym coś innego?

Generalnie o Suicide Squad można powiedzieć wiele, ale zdecydowanie nie jest to najlepsza gra osadzona w uniwersum DC. Tomek z naszej redakcji strzelił jej pokaźną recenzję, więc jeżeli jesteście ciekawi, czy taki diabeł straszny, to zapoznajcie się z jego opinią.