Subnautica – kolejna część potwierdzona przez Unknown Worlds

Studio Unknown Worlds potwierdziło oficjalnie pracę nad nową grą z serii Subnautica. Twórcy poszukują nowych pracowników.

11 kwietnia 2022
Na skróty
  • Kolejna odsłona Subnautici jest w produkcji.
  • Studio Unknown Worlds poszukuje pracowników.
  • Możliwa, że akcja gry rozgrywać się będzie na zupełnie nowej planecie.

Pierwsza Subnautica z 2018 odniosła duży sukces, jej następczyni Below Zero z 2021 również spełniła oczekiwania graczy. Tym razem przychodzimy z dobrą informacją – powstaje kolejna odsłona serii.

Okładka gry Subnautica: Below Zero
Źródło: Unknown Worlds

Unknown Worlds poszukuje pracowników

Studio Unknown Worlds Entertainment tworzy kolejną grę w uniwersum Subnautica. Informacja jest potwierdzona przez samego producenta. Wszystko za sprawą opublikowanej oferty pracy na Twitterze:

Poszukiwany jest przede wszystkim starszy projektant narracji. Może to oznaczać, że produkcja jest na bardzo wczesnym etapie tworzenia. Tym samym nie ma co oczekiwać szybkiej premiery.

Przeglądając dokładnie zlecenie pracy możemy natknąć się na bardzo interesujące informacje. Prawdopodobnie w kolejnej odsłonie przeniesiemy się do zupełnie innego, nowego świata – lub przynajmniej nowego biomu na planecie 4546B, znanej z poprzednich dwóch części. Wynika to dokładnie z tego fragmentu zlecenia:

Unknown Worlds poszukuje starszego projektanta narracji, który dołączy do zespołu pracującego nad kolejną grą w uniwersum Subnautica. Osoba ta będzie ściśle współpracować z zespołem, aby opowiedzieć fascynujące, dramatyczne historie w kontekście doświadczenia z gry, jednocześnie definiując historię i wiedzę o nowym świecie science fiction i jego obcych mieszkańcach.

Żródło: Unknown Worlds (tłumaczenie własne)

Niestety są to tylko przypuszczenia. Jedyną pewną informacją jest potwierdzenie pracy nad kolejną grą. Pozostaje zatem czekać na następne oficjalne wiadomości od twórców.

Jakub Jasiński

UWaga! Gorące informacje!