fbpx

Striking Distance Studios nie oczekiwało takiego startu – Problemy The Callisto Protocol na PC

No i stało się – The Callisto Protocol przeżyło swój debiut, ale z jakim skutkiem? Gracze PC ewidentnie nie są zadowoleni z jakości rozgrywki, świadczą o tym oceny na Steam.

Na skróty
  • Dzisiaj świętujemy premierę The Callisto Protocol.
  • Gracze nie do końca są zadowoleni z jakości rozgrywki na PC.
  • Tytuł ma spore problemy z optymalizacją.

Nastąpił dzień 2 grudnia – data premiery The Callisto Protocol, na które spora część graczy czekała, czy było warto? Developerzy z Striking Distance Studios nie przestawali zaskakiwać nas nowościami z produkcji jeszcze przed debiutem. Działo się to za sprawą na przykład przepięknego zwiastuna fabularnego, czy też trzymającego w napięciu trailera live-action. Niestety, tak jak studio postarało się o jakość materiałów promocyjnych, to ewidentnie odpuścili sobie wersję gry na komputery osobiste. Tytuł cierpi na wiele problemów, a społeczność Steam nie ukrywa swojego niezadowolenia.

Użytkownicy Steam nie są zadowoleni z wydajności The Callisto Protocol

Pamiętacie jak pisaliśmy o wymaganiach sprzętowych The Callisto Protocol? Użyliśmy tam takich słów: „Całe szczęście, jeżeli chcemy zagrać w The Callisto Protocol na komputerze osobistym, to nie potrzebujemy komputerowego potwora. Jest mi niezmiernie przykro, że musimy odwołać te słowa, gra najwyraźniej jest niegrywalna na minimalnych wymaganiach, a napotyka problemy nawet przy zalecanych ustawieniach. W chwili pisania tytuł posiada na swoim koncie Steam 2,071 recenzji, z czego jedynie 27% pozytywnych. Produkcja Striking Distance Studios w odbiorze otrzymało order recenzji „w większości negatywny”. Gracze skarżą się na liczne spadki klatek na sekundę, a nawet pojawiają się zdania, że o grze w stałych 60 klatkach, nawet na mocniejszym sprzęcie możemy zapomnieć.

Gracze narzekają również na ogromną ilość bugów, czy też crashy, które pojawiają się nie tylko w rozgrywce, ale też przykładowo w ustawieniach. Z recenzji możemy dowiedzieć się również, że The Callisto Protocol często zacina się tuż przed tym, jak ma pojawić się jumpscare, lub przy obrocie kamery.

Podejrzewam, że teraz Striking Distance Studios nie będzie miało łatwego czasu. Posiadacze komputerów osobistych niestety muszą poczekać na swoją kolei, ponieważ aktualnie raczej nie będą w stanie doświadczyć rozgrywki, tak, jak chciałby tego developer. Pozostaje nam czekać na aktualizacje, która, miejmy nadzieję zażegna wszystkie problemy, a użytkownicy blaszaków będą mogli się cieszyć The Callisto Protocol