Zwiastun premierowy The Callisto Protocol nie zawodzi!

18 listopada 2022,
13:05
Michał Staniek

Dwa tygodnie przed premierą Striking Distance Studios opublikowało zwiastun premierowy ich nowego dzieła – The Callisto Protocol. Szczerze mówiąc, trailer wygląda przerażająco i wywołuje ciarki, ale o to chodziło! Gra zapowiada się fenomenalnie, a przyjdzie nam na nią poczekać jeszcze dwa tygodnie.

Więzienie Black Iron
Na skróty
  • Striking Distance Studios opublikowało zwiastun premierowy The Callisto Protocol.
  • Trailer przybrał formę filmową, opowiadającą trochę o fabule.

Nowa gra twórców Dead Space, czyli The Callisto Protocol doczekało się swojego trailera premierowego. Twórcy powoli podkręcają hype, na przykład publikując coraz to kolejne odcinki minidokumentu, w którym przedstawiali skalę brutalności jakiej możemy się spodziewać. Muszę przyznać na zwiastunie tytuł wygląda obłędnie, i to nie tylko pod względem grafiki. Striking Distance Studios podczas tworzenia gry zadbali o to, aby tytuł wywołał w nas strach, no i co najważniejsze obrzydzenie, które to jest rozbudowane w takim stopniu, że spowodowało zablokowanie dostępu do gry na terenie Japonii.

Zwiastun premierowy The Callisto Protocol przybrał formę bardzo, ale to bardzo filmową. Nie ma co się dziwić, developerzy skorzystali z pomocy Playstation Studios Visual Arts, które to brało udział między innymi w przerywnikach filmowych w znanej grze The Last of Us. Nowy horror Striking Distance Studios osadzony będzie w klimatach science-fiction, który będzie podstawą dobrze zapowiadającej się fabuły. W trailerze możemy dostrzec takich aktorów jak: Josh Duhamel, który wcieli się w główną postać Jacoba Lee; Karen Fukuhara, która została Dani Nakamurą; Sam Witwer, wcieli się w Leona Ferrisa.

Trochę o fabule The Callisto Protocol

Fabuła opowiada nam o losach Jacoba Lee, który to rozbija się na jednym z księżyców Jowisza. Przy okazji wypadku zostaje on natychmiastowo pojmany, a następnie umieszczony w więzieniu Black Iron. Jakby tego było mało, okazuje się że zakład zmienia się w centrum epidemii, która zmienia znajdujących się tam więźniów w odrażające potwory. W trakcie ucieczki z więzienia, przyjdzie nam zbadać pochodzenie tej epidemii, czyli działania korporacji United Jupiter Company.

Na koniec przypomnijmy, że The Callisto Protocol będzie miało swoją premierę już 2 grudnia. Tytuł pojawi się na PC, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series X/S.