Steelrising zaprezentowane na pełnym akcji zwiastunie

Do premiery Steelrising – clockpunkowego soulslike’a od studia Spiders – pozostały już tylko dwa miesiące, nic więc dziwnego, że twórcy zarzucają nas coraz to bardziej dopracowanymi materiałami ze swojego dzieła. Tym razem przedstawili światu pełen dynamicznych starć zwiastun, który z pewnością rozbudzi wyobraźnie wielu fanów produkcji From Software.

8 lipca 2022
Na skróty
  • Steelrising otrzymało nowy zwiastun, skupiający się przede wszystkim na prezentacji dynamicznego systemu walki.
  • Twórcy zdradzili, że w grze nie napotkamy ludzkich przeciwników, a same starcia opierać się będą na atakach łączonych w kombinacje.
  • Gra zadebiutuje na PC oraz konsolach PS5 i Xbox Series X 8 września 2022 roku, a już teraz dostępna jest do zakupienia w przedsprzedaży.

Na zorganizowanym 7 lipca pokazie gier od wydawnictwa Nacon zaprezentowanych zostało wiele nowych materiałów z nadchodzących produkcji. Jednym z nich okazał się kolejny zwiastun gry Steelrising, który tym razem przedstawił nam nowych oponentów oraz masę dynamicznych starć.

Co nowego w Steelrising?

Zaprezentowane w trailerze sceny walki – choć wciąż z lekka zgrzytające – zdają się być z każdym pokazem coraz efektowniejsze. Oczywiście daleko tu jeszcze do poziomu płynności Bloodborne’a – którym zresztą Steelrising otwarcie się inspiruje – jednak widoczne w materiale animacje ciosów, przeciwników i specjalnych umiejętności pozwalają wierzyć w to, że nowe dzieło studia Spiders może okazać się wyjątkowo udanym i oryginalnym soulslikiem.

Kilka nowych informacji o grze zdradził nam jej desing director – Sebastien Di Ruzza. Z jego wypowiedzi dowiedzieliśmy się, że w Steelrising nie napotkamy ludzkich przeciwników. Wygląda więc na to, że w grze doświadczymy nie tyle rozlewu krwi, co oleju napędzającego naszych mechanicznych oponentów. Twórca podkreślił również, że każdy z wyprowadzanych przez Aegis ataków będzie mógł być łączony w kombinację, zarówno z unikiem, skokiem, czy chociażby narzędziem, które trafi w nasze ręce. Te zdobędziemy poprzez pokonywanie Tytanów – najbardziej wymagającego rodzaju przeciwników. Każdy z nich posiadał będzie zarówno mocne, jak i słabe strony, których odpowiednie rozpoznanie zapewni nam nie tylko cenne dla rozwoju postaci doświadczenie, ale również dostęp do wspomnianych już narzędzi, czy zasobów.

Steelrising – data premiery i przedsprzedaż

Premiera tytułu zbliża się do nas wielkimi krokami, Steelrising zadebiutuje bowiem na PC oraz konsolach PS5 i Xbox Series X 8 września 2022 roku. Już teraz istnieje jednak możliwość zakupienia preorderu, który prócz kosmetycznych dodatków zagwarantuje nam ekskluzywny dostęp do sierpniowej bety oraz DLC, którego premiera planowana jest na listopad tego roku.  

UWaga! Gorące informacje!