fbpx

Steam Deck w końcu trafia do regularnej sprzedaży

Steam Deck jest już dostępny bez kolejek. Valve wprowadziło swoją konsolę do regularnej sprzedaży. Wcześniej zapowiadana jako opóźniona, pojawia się też stacja dokująca do urządzenia.

Na skróty
  • Steam Deck pojawił się już w regularnej sprzedaży w sklepie Steam.
  • Do konsoli można dokupić również wyczekiwaną stację dokującą.
  • Valve zastrzega sobie powrót do poprzedniego systemu dystrybucji jeśli zainteresowanie będzie zbyt duże.

Od premiery konsoli przenośnej od Valve możliwe było jedynie zarezerwowanie jej i czekanie na finalizację zakupu. Przez sklep Steam za niewielką opłatą zapisywaliśmy się do listy oczekujących i kiedy Steam Deck był już dostępny, mogliśmy potwierdzić zamówienie. Od teraz urządzenie trafia już do regularnej sprzedaży.

Steam Deck dostępny od ręki w sklepie Valve

W tym momencie każdy może zamówić swojego Steam Decka bez czekania w kolejce. Czas wysyłki według informacji na stronie to około dwa tygodnie. Wcześniej trzeba było czekać na konsole nawet do sześciu miesięcy. Razem z konsolą dostępna jest też stacja dokująca, wcześniej zapowiadana jako opóźniona.

Valve zastrzega jednak, że poprzedni system rezerwacji może zostać przywrócony. Jeśli zainteresowanie konsolami będzie na tyle duże i pojawią się problemy z dostępnością, Steam Deck wróci do poprzedniego modelu dystrybucji.