Valve informuje o opóźnieniu stacji dokującej do Steam Decka

2 czerwca 2022,
18:58
Patryk Balcerak

Użytkownicy Steam Decka muszą czekać na premierę stacji dokującej. Valve ogłosiło opóźnienia w produkcji akcesorium do konsoli. Firma tłumaczy się dostępnością komponentów oraz zamknięciem fabryk przez pandemię.

Konsola Steam Deck
Na skróty
  • Valve wydało oświadczenie o przesunięciu premiery akcesorium do Steam Decka.
  • Firma stara się usprawnić działanie zadokowanej konsoli przy użyciu kabla USB typu C.
  • Według zapewnień sytuacja nie wpłynie na kolejność rezerwacji urządzenia, a składanie zamówień będzie nadal możliwe.

Globalny problem z dostępnością komponentów dotyka każdego producenta. Na każdym kroku słyszy się o przesunięciach premier nowego sprzętu. Dokładnie takie same problemy ma teraz Valve ze swoją konsolą Steam Deck. Urządzenie od początku nie miało łatwo. Dziś dostaliśmy informację o zmianie daty wypuszczenia akcesorium, które będzie pozwalało na podpięcie konsoli do telewizora lub innego zewnętrznego ekranu.

Na stację dokującą do Steam Decka musimy poczekać

Valve nie informuje nas kiedy dokładnie przystawka będzie dostępna. Firma tłumaczy się zamknięciem fabryk przez pandemię. Podaje że pracuje nad poprawą obecnej sytuacji i stara się usprawnić działanie konsoli zadokowanej przy użyciu innych kabli czy rozdzielaczy USB typu C.

Decyzja o przesunięciu premiery nie wplynie negatywnie na produkcję samego Steam Decka. Harmonogram rezerwacji i sam jej proces pozostanie w niezmienionej formie. Niedługo dostaniemy więcej informacji na ten temat – podaje Valve.

Wygląd Steam Decka
Źródło: Steam Deck