fbpx

Starfield – premiera w czerwcu? Są nowe informacje o możliwej dacie debiutu

Premiera Starfield od początku roku jest tematem intensywnych spekulacji. Najpierw na stronie Bethesdy potwierdzono bardzo szeroki przedział czasowy debiutu, jakim jest pierwsza połowa 2023 roku. Jeszcze w styczniu twórcy obiecywali też, że dokładny termin zostanie ogłoszony już wkrótce na specjalnym wydarzeniu oddzielonym od niedawno minionego Developer Direct Xboxa i Bethesdy. Od tamtej pory pojawiły się również plotki o tym, że gra trafi do sprzedaży w bardzo nieodległym terminie – 23 marca. Informacje pochodzące z jednego ze sklepów z cyfrowymi kluczami gier były jednak bardzo optymistyczne, a więc i mało prawdopodobne.

Starfield – premiera w czerwcu z dużym prawdopodobieństwem

Bardziej realną datę premiery Starfielda zakłada Jez Corden, redaktor zarządzający serwisu Windows Central. Podczas ostatniego odcinka swojego podcastu Xbox Two jeden z uczestników czatu zasugerował, że rynkowy debiut tytułu będzie zgrany z Międzynarodowym Dniem Załogowych Lotów Kosmicznych, który przypada 12 kwietnia. Według Cordena premiera Starfielda odbędzie się w czerwcu. Takie założenie nie tylko wpisuje się jeszcze w okno zapowiedziane przez Bethesdę, ale jest też podobno oparte na najnowszych informacjach. Oczywiście uwzględnia również więcej czasu na dopracowanie produkcji, co dodaje wiarygodności plotce.

Link do podcastu z sygnaturą czasową znajduje się tutaj.

Czerwcowego debiutu możemy się spodziewać, jeśli gra nie zaliczy kolejnych opóźnieńStarfield miał oryginalnie pojawić się jeszcze w 2022 roku. Jez Corden utrzymuje, że tytuł wyjdzie właśnie w czerwcu, chociaż sam nawet założył się, że premiera zostanie jeszcze przełożona.

Gra będzie dostępna w wersjach na PC oraz konsole Xbox Series X/S.