Starbase od Frozenbyte – data premiery early accessu

Ogłoszone w 2019 roku Starbase doczekało się wreszcie terminu, w którym zostanie po raz pierwszy udostępnione graczom. Tytuł wyląduje najpierw we wczesnym dostępie, ale za to stanie się to już niedługo.

29 kwietnia 2021
Na skróty
  • Starbase od Frozenbyte trafi do wczesnego dostępu 17 czerwca tego roku.
  • W grze pojawi się nowa specjalna jednostka o nazwie Capital Ship.
  • Twórcy podzielili się również planem rozwijania gry w najbliższym czasie.

Starbase to produkcja MMO od studia Frozenbyte (odpowiedzialnego wcześniej za serię Trine), osadzona w klimacie science fiction, w której możemy wcielić się w inteligentne maszyny i eksplorować galaktykę lub włączyć się w konflikt między dwoma rywalizującymi grupami. Dla osób czekających na ten tytuł mamy dobrą wiadomość. Ekipa z Frozenbyte podzieliła się dzisiaj informacją, że 17 czerwca tego roku Starbase trafi do early accessu. W tytuł zagramy na Steamie.

Capital Ships, czyli nowe jednostki w Starbase

Z okazji ogłoszenia daty trafienia gry do wczesnego dostępu dla graczy została przygotowana specjalna niespodzianka w postaci nowego typu statków. Capital Ships, bo tak nazwane zostały te jednostki, to niezniszczalne pojazdy mogące osiągnąć wielkości stacji kosmicznej, zdolne przemieszczać się z dużą prędkością. Pozwalają także zapewnić miejsce licznym graczom oraz ich statkom. Ze względu na swój rozmiar Capital Ships mogą służyć jako bazy wypadowe i choć nie jest łatwo je zdobyć, każdy gracz będzie miał taką opcję. Dodatkowo, gdy będziemy mieli taki kaprys, możemy ulepszyć taki statek, aby służył jako okręt wojenny, który wykorzystamy w walce.

Plany na dalszy rozwój Starbase

Twórcy gry, przygotowując się już do premiery we wczesnym dostępie, udostępnili również dokładną rozpiskę pokazującą, jakie elementy będą systematycznie ulepszane i mniej więcej jak rozłoży się to w czasie. Wśród nich znajdziemy przykładowo dodatkowe poradniki, system odradzania się czy nowe przedmioty, takie jak broń lub inne urządzenia. Dokładną grafikę z rozpiską znajdziecie w zamieszczonym poniżej ogłoszeniu z Twittera. Widać po niej, że Frozenbyte podchodzi do tematu ze świadomością, że Starbase wymaga jeszcze sporo pracy.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!