Starbase od Frozenbyte – data premiery early accessu

Ogłoszone w 2019 roku Starbase doczekało się wreszcie terminu, w którym zostanie po raz pierwszy udostępnione graczom. Tytuł wyląduje najpierw we wczesnym dostępie, ale za to stanie się to już niedługo.

29 kwietnia 2021
Na skróty
  • Starbase od Frozenbyte trafi do wczesnego dostępu 17 czerwca tego roku.
  • W grze pojawi się nowa specjalna jednostka o nazwie Capital Ship.
  • Twórcy podzielili się również planem rozwijania gry w najbliższym czasie.

Starbase to produkcja MMO od studia Frozenbyte (odpowiedzialnego wcześniej za serię Trine), osadzona w klimacie science fiction, w której możemy wcielić się w inteligentne maszyny i eksplorować galaktykę lub włączyć się w konflikt między dwoma rywalizującymi grupami. Dla osób czekających na ten tytuł mamy dobrą wiadomość. Ekipa z Frozenbyte podzieliła się dzisiaj informacją, że 17 czerwca tego roku Starbase trafi do early accessu. W tytuł zagramy na Steamie.

Capital Ships, czyli nowe jednostki w Starbase

Z okazji ogłoszenia daty trafienia gry do wczesnego dostępu dla graczy została przygotowana specjalna niespodzianka w postaci nowego typu statków. Capital Ships, bo tak nazwane zostały te jednostki, to niezniszczalne pojazdy mogące osiągnąć wielkości stacji kosmicznej, zdolne przemieszczać się z dużą prędkością. Pozwalają także zapewnić miejsce licznym graczom oraz ich statkom. Ze względu na swój rozmiar Capital Ships mogą służyć jako bazy wypadowe i choć nie jest łatwo je zdobyć, każdy gracz będzie miał taką opcję. Dodatkowo, gdy będziemy mieli taki kaprys, możemy ulepszyć taki statek, aby służył jako okręt wojenny, który wykorzystamy w walce.

Plany na dalszy rozwój Starbase

Twórcy gry, przygotowując się już do premiery we wczesnym dostępie, udostępnili również dokładną rozpiskę pokazującą, jakie elementy będą systematycznie ulepszane i mniej więcej jak rozłoży się to w czasie. Wśród nich znajdziemy przykładowo dodatkowe poradniki, system odradzania się czy nowe przedmioty, takie jak broń lub inne urządzenia. Dokładną grafikę z rozpiską znajdziecie w zamieszczonym poniżej ogłoszeniu z Twittera. Widać po niej, że Frozenbyte podchodzi do tematu ze świadomością, że Starbase wymaga jeszcze sporo pracy.

Ustrzel grową okazję

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!