Serial Star Wars: The Bad Batch otrzymał pierwszy zwiastun

30 marca 2021,
18:51
Dorota Żak

Najwyraźniej produkcji ze świata Gwiezdnych wojen nigdy za dużo, bo wciąż powstają kolejne. Co jeszcze jest w planach? Na przykład animowany serial Star Wars: The Bad Batch.

Bohaterowie Star Wars: The Bad Batch
Na skróty
  • Serial Star Wars: The Bad Batch doczekał się pierwszego zwiastuna.
  • Produkcja opowie o losach oddziału elitarnych klonów.
  • Premiera już 4 maja.

Star Wars: The Bad Batch to kolejny projekt od twórców serialu Gwiezdne wojny: Wojny klonów, będący jednocześnie jego kontynuacją i spin-offem. Po raz kolejny będzie to animacja utrzymana w charakterystycznym stylu, za którą odpowiada LucasArts Animation.

O czym opowie serial The Bad Batch?

Serial będzie rozgrywać się po wydarzeniach z Wojen klonów, a jego bohaterami stanie się elitarny oddział klonów. Po zakończeniu walk tytułowa ekipa składająca się z Huntera, Echo, Techa, Wreckera i Crosshaira musi odnaleźć się w zmieniającym się świecie, co czasami oznacza podejmowanie zleceń dla najemników. W końcu, mimo zwycięstwa Imperatora, walka w odległej galaktyce nadal trwa.

Jeśli jesteście zainteresowani takim pomysłem, możecie już teraz zobaczyć przedsmak nadchodzącej animacji, bo serial otrzymał właśnie pierwszy oficjalny zwiastun, zapowiadający dużo akcji. Oprócz oddziału Bad Batch pojawia się w nim również Moff Tarkin, co może oznaczać, że oficer Imperium odegra w nim istotną rolę.

Serial o klonach – co jeszcze wiadomo?

Fanów Gwiezdnych wojen ucieszy fakt, że nad projektem czuwa Dave Filoni (pracujący wcześniej przy Wojnach klonów i Mandalorianie). Wśród znanych nazwisk kojarzonych z marką znajdzie się także Dee Bradley Baker, czyli człowiek, który zdubbingował już wszystkie klony (przynajmniej w angielskiej wersji językowej) i teraz zrobi to znowu. W serialu pojawi się także znana już z Mandaloriana najemniczka Fennec Shand, odgrywana przez Ming-Na Wen – aktorka użyczy jej głosu również w animowanej wersji.

Premiera serialu przewidziana została na 4 maja, czyli na Dzień Gwiezdnych Wojen. The Bad Batch rozpocznie specjalny 70-minutowy odcinek, a kolejne części serii debiutować będą co tydzień. Serial oczywiście trafi na platformę Disney+.

Plakat serialu Star Wars: The Bad Batch
Oficjalny plakat serialu. Źródło: StarWars.com