Star Wars od Respawn będzie inspirowany serią Jedi Knight

24 marca 2023,
17:59
Arek Grabowski
Rycerz Jedi atakujący klona mieczem świetlnym w Star Wars Jedi Knight

Respawn Entertainment po wydaniu Star Wars Jedi: Fallen Order tworzy nie tylko sequel, ale także dwa inne tytuły skupione na tej samej franczyzie. Według najnowszych informacji jedna gra ma być pierwszoosobową strzelanką dla pojedynczego gracza. Tytuł będzie inspirowany klasyczną serią Jedi Knight.

Serwis Exputer zauważył ogłoszenia o pracę opublikowane przez studio Respawn Entertainment. To właśnie one ujawniły, że nadchodzący shooter będzie oparty na klasycznych tytułach takich jak Dark Forces czy Jedi Knight: Dark Forces 2. Według ogłoszenia gra będzie stworzona przy pomocy silnika Unreal Engine 5, a do premiery brakuje jeszcze co najmniej kilka lat.

Jakie są obecne plany Respawn Entertainment?

Najnowszym projektem, który już 28 kwietnia ukaże się na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S jest Star Wars Jedi: Survivor. To sequel wyżej wspomnianego Fallen Order, gdzie Cal Kestis, główny bohater, będzie próbował wyprzedzić Inkwizytorów Imperium, którzy polują na Jedi po rozkazie 66. Gra dzieje się 5 lat po fabule znanej z pierwszej odsłony.

Nieogłoszone 2 produkcje, które również będą umiejscowione w uniwersum Star Wars, nie mają bliżej określonej daty premiery, tytułu czy zarysu projektu. Obecnie wiemy jedynie o pierwszoosobowym shooterze.