Czy Star Wars Jedi: Survivor będzie mocno odbiegać od kanonu? Aktor Cala Kestisa rozwiewa wątpliwości

5 stycznia 2023,
11:43
Michał Staniek
Walka Cala Kestisa

Star Wars Jedi: Survivor naturalnie będzie wiązać się z istniejącą tradycją franczyzową, tego na z pewnością nie zabraknie, ale wydaje się, że twórcy i obsada chcą mieć pewność, że nadchodząca gra to coś więcej niż główny kanon Star Wars.

To zabawne, ponieważ jest to dwustronne. Masz ustaloną wiedzę, kanon, wszystkie te rzeczy i jesteś tym bardzo podekscytowany i kochasz to. Ale na koniec dnia musi istnieć (gra wideo) i być satysfakcjonująca i interesująca niezależnie od kanonu.

Cameron Monaghan, aktor wcielający się w Cala Kestisa

Czy Jedi: Survivor będzie mocno odbiegać od kanonu?

Nie ma cienia wątpliwości, że każda z produkcji w świecie Star Wars mniej, lub bardziej odnosi się do historii opisanej w filmach, czy też książkach z serii Gwiezdych Wojen. Forteca Inkwizytorów nawet pojawiła się w serialu Obi Wan, dostępnym na Disney+.

Chcę, aby każdy, kto nigdy nie oglądał filmu Gwiezdne Wojny ani nie czytał historii Gwiezdnych Wojen, mógł w to wskoczyć, zagrać i nadal być w stanie to zrozumieć. A potem, jeśli masz więcej doświadczenia w świecie Star Wars, będziesz miał szerszy ogląd tego, co się tutaj dzieje.

Cameron Monaghan w podsumowaniu rozmowy

Jedi: Survivor ma miejsce pięć lat po Fallen Order, podczas przerwy między Zemstą Sithów a Nową Nadzieją. Ta rozpiętość jest również objęta kilkoma największymi produkcjami Gwiezdnych Wojen, jako przykład możemy podać film Rogue One.