Star Wars: Battlefront 2 przeżywa oblężenie graczy

Dostępny za darmo na Epic Games Store Star Wars: Battlefront 2 przeżywa istny renesans aktywności graczy. Konsekwencją tego są liczne błędy o numerach m.in. 623 czy 918, które uniemożliwiają wielu użytkownikom wejście na serwer.

18 stycznia 2021
Na skróty
  • Serwery produkcji nie wytrzymały naporu graczy, co wywołało awarię.
  • Gra przez kilkanaście godzin była niedostępna (poza trybem singleplayer).
  • Twitter EA Help donosi o naprawieniu problemu, jednak skargi użytkowników wciąż się pojawiają.

Star Wars: Battlefront 2, czyli ze wszech miar rozbudowana produkcja EA Dice, skupiona na trybie multiplayer (jednakże z obecną kampanią singleplayerową), po wielu aferach odeszła niejako w zapomnienie. W popularności gry na pewno nie pomogły liczne kontrowersje związane z mikrotransakcjami, a konkretnie ich nachalnością oraz samym faktem umieszczenia ich w produkcji typu buy-to-play. Po wielu skandalach związanych z nielegalnością takich kasynowych mechanik, usunięciu tych funkcji oraz ich przywróceniu w odnowionej formie, słuch o grze w mainstreamie zaginął. Produkcja dalej istniała i miała swoją wierną grupę fanów. Do czasu.

W okresie 14-21 grudnia 2021 roku Battlefront 2 został udostępniony za darmo dla wszystkich użytkowników klienta Epic Games Store. Po przypisaniu tytułu do biblioteki, produkcja trafia tam już na stałe. Spowodowało to naturalny duży napływ graczy, który przeciążył serwery gry oraz doprowadził do wielu niedogodności związanych ze stabilnością rozgrywki oraz pojawienia się błędów o numerach 623 i 918.

Okno w grze ukazujące błąd 721

Czy problem został rozwiązany?

Jak doniosło EA Help niedługo później, sytuacja została opanowana, jednakże użytkownicy wciąż donoszą o występujących błędach (oraz pojawianiu się nowego o numerze 721). W obecnej chwili zbyt niska pojemność serwerów oraz ich wydajność są cały czas poprawiane, więc na pewno w najbliższych dniach stabilność działania gry poprawi się.

Co dalej z Battlefrontem II?

Być może druga młodość starej produkcji EA Dice sprawi, że otrzyma ona należyte wsparcie, które utrzyma przy sobie nowych graczy, chcących dać drugą szansę bądź spróbować po latach „tej słynnej gry od afery loot-boxowej”. Więcej na temat obecnego stanu technicznego gry dowiecie się z oficjalnego Twittera EA Help.

Piotr Przybyła

Człowiek wielu zainteresowań, lecz niewielu pasji. Chce wszystkiego w życiu spróbować, by móc powiedzieć że jest człowiekiem spełnionym. Po godzinach sączy yerbę, ogrywa gry wiele lat po premierze oraz jeździ na LARP-y
UWaga! Gorące informacje!