Stalker 2: Heart of Chernobyl zaoferuje nam tryby multiplayer

11 grudnia 2021,
17:08
Robert Pawłowski

Stalker 2: Heart of Chernobyl zmierza na konsole Xbox Series X i PC; premiera ma się odbyć w kwietniu przyszłego roku. W grze będziemy mieli okazję pograć w tryby sieciowe.

Postać z gry Stalker 2: Heart of Chernobyl
Na skróty
  • Stalker 2: Heart of Chernobyl zaoferuje nam tryby multiplayer, choć będzie pozbawiony trybu co-op.
  • Produkcja zadebiutuje 28 kwietnia 2022.
  • Gra będzie przez trzy miesiące ekskluzywna dla Xboxa, ukaże się również na PC.
  • Od pierwszego dnia zagramy w nią w ramach Xbox Game Pass.

GSC Game World, studio odpowiedzialne za najnowszą odsłonę z serii Stalker, zapowiedziało, że choć gra otrzyma elementy multiplayer, m.in. tryb PVP, deathmatch czy team deathmatch, nie dostaniemy kampanii w co-opie. Tryby wieloosobowe zostaną dodane do produkcji już po wydaniu gry i będą bezpłatne.

Co ciekawe, elementy sieciowe pojawiły się już w odsłonie z 2007 roku – nie cieszyły się jednak one zbyt dużą popularnością. Teraz być może będzie inaczej, ponieważ gra w momencie wydania zadebiutuje również na Xbox Games Pass.

Stalker 2: Heart of Chernobyl – data wydania, miejsce na dysku

Stalker 2: Heart of Chernobyl jest bezpośrednią kontynuacją; jej akcja toczy się kilka lat po wydarzeniach z poprzedniej odsłony. Zona wyraźnie się zatem zmieniła – niektóre obszary rozbudziły się do życia, choć budynki i podziemnie laboratoria pozostają zdewastowane.

Najnowsza odsłona Stalkera będzie pierwszą grą, która ukaże się na silniku Unreal Engine 5. Będzie zajmowała sporo miejsca na dysku: około 180 GB na Xbox Series X i 150 GB na PC.

Premiera gry datowana jest na 28 kwietnia 2022 roku. Produkcja będzie ekskluzywna dla Xboxa przez pierwsze trzy miesiące; ukaże się również na PC.