fbpx

Sprzedano 5 mln kopii Resident Evil 4 Remake w zaledwie 4 miesiące. Capcom chwali się sukcesem marki

20 lipca 2023,
15:00
Wiktor Niedziela
Horda zombie


W niespełna 4 miesiące po premierze gry, Resident Evil 4 Remake osiągnął sprzedaż na poziomie pięciu milionów kopii. To wielki powód do radości dla deweloperów, ponieważ odświeżona wersja legendarnej części jest jednym z najszybciej sprzedających się produktów serii. Dla zobrazowania skali sukcesu, warto spojrzeć na wyniki sprzedażowe Resident Evil Village z 2021 roku – tytuł ten potrzebował prawie sześciu miesięcy, by zrównać wynik z remake’iem czwartej odsłony.

Resident Evil 4 Remake powodem dumy Capcomu

W całej historii serii Resident Evil, grą, która prześcignęła tegoroczny remake w wyścigu o pięć milionów sprzedanych kopii był Resident Evil 5. Wydany w marcu 2009 roku, przekroczył pięć milionów w ciągu trzech miesięcy od dnia swojej premiery. Resident Evil 4 Remake natomiast, sprzedał trzy miliony egzemplarzy w pierwsze dwa dni i cztery miliony w pierwsze dwa tygodnie, do 5 milionów musiał jednak poczekać 4 miesiące.

Capcom nie zrezygnował jeszcze ze wsparcia tytułu, co dodatkowo zwiększy zainteresowanie nim wśród potencjalnych nabywców. W planach jest jeszcze tryb VR wraz z darmowym rozszerzeniem do gogli PlayStation VR2. Mowa również o dodatku Separate Ways z pierwowzoru, którego zabrakło w odświeżonej wersji gry.