Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One) z pierwszym teaserem

5 grudnia 2021,
20:04
Dorota Żak

Po ostatnich przygodach na wielkim ekranie Miles Morales myślał, że nie zobaczy już nigdy pochodzącej z innego wymiaru Gwen Stacy, przynajmniej nie w tej wersji opowieści. Zwiastun Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One) uświadomił mu jednak, że drogi bohaterów po raz kolejny się przetną.

Gwen Stacy w Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One)
Na skróty
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One), czyli druga część Spider-Man Uniwersum, otrzymała pierwszy zwiastun.
  • Głównym bohaterem po raz kolejny będzie Miles Morales, powróci także Gwen Stacy.
  • Premiera filmu została zaplanowana na październik 2022 roku.

Kontynuację dobrze przyjętego Spider-Man Uniwersum potwierdzono już dawno, a ukazanie się zwiastuna było tylko kwestią czasu. Choć do premiery Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One) pozostał niespełna rok, możemy już wczuć się w klimat filmu dzięki zaprezentowanym dzisiaj fragmentom. Zamiast klasycznego zwiastuna z poszatkowanym materiałem dostajemy tutaj dwie krótkie sceny: ponowne spotkanie Milesa Moralesa z Gwen Stacy oraz walkę głównego bohatera z przeciwnikiem o pajęczych mocach. Wszystko zanimowane w unikalnym stylu z poprzedniej części.

W nadchodzącym filmie po raz kolejny duże znaczenie będzie miało przenikanie się alternatywnych wersji rzeczywistości i spotkania pochodzących z nich różnych Spider-Manów. Przed Milesem i Gwen stanie zadanie zebrania drużyny osób z podobnymi mocami, aby stawić czoło potężnemu złoczyńcy.

Kiedy premiera kontynuacji Spider-Man Uniwersum?

Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One) ma ukazać się 7 października 2022 roku w Stanach Zjednoczonych. Póki co nie wiadomo, czy polska premiera wypadnie w tym samym dniu, więc tak czy inaczej należy uzbroić się w cierpliwość. Tytuł zaliczył niestety kilkumiesięczną obsuwę z powodu pandemii koronawirusa, podobnie jak wiele innych projektów; premierę planowano pierwotnie na kwiecień 2022. Dobrą wiadomością jest natomiast fakt, że kolejna część serii ma pojawić się w 2023.