Sony planuje kupować więcej firm. PlayStation Studios ma rosnąć jak na drożdżach

Sony realizuje plan przejmowania firm odpowiedzialnych za produkcję gier czy ich portów. Takie działania mają na celu rozwój PlayStation Studios. Firma chce zdobyć nowe doświadczenie przy tworzeniu kolejnych tytułów.

29 maja 2022
Na skróty
  • Sony ma w planach zakup kolejnych firm.
  • Działania mają na celu rozwijać PlayStation Studios.
  • W tym momencie posiada ono również deweloperów zajmujących się portami na PC.

Obecnie firma jest na etapie kupowania Bungie i Haven. Sony jednak nie chce poprzestać na tych dwóch studiach. PlayStation potwierdza swoje zamiary przejęć kolejnych firm. Ich plan rozwoju polegający na fuzjach i przejęciach oraz rozbudowie PlayStation Studios jeszcze nie został zakończony.

Screenshot z gry Destiny 2 od Bungie
Źródło: Destiny 2

Nieograniczony budżet Sony

W ubiegłym roku Sony również nie próżnowało. Firma zakupiła studia odpowiedzialne za takie tytuły jak remake Demon’s Souls czy The Playroom. Posiada ona również firmy zajmujące się portami tytułów. Wiemy też o inwestycji w Discorda czy nawet Epic Games.

Jasnym jest, że Sony chce poprzez swoją wielkość zdobyć doświadczenie w obszarach, w których go jeszcze nie ma. Posiadanie dużego zaplecza twórczego w postaci wielu deweloperów zdecydowanie zwiększa siły w produkcji wysokiej klasy tytułów. Z pewnością ta inwestycja przyczyni się do rozwoju PlayStation Studios.

UWaga! Gorące informacje!