fbpx

SPC Gear zaprezentowało nową klawiaturę GK650 z przełącznikami mechanicznymi

Polska marka SPC Gear jest już po premierze swojego nowego produktu, także tej sklepowej. Mowa tutaj o drugiej odsłonie ich pełnowymiarowej klawiatury GK650K Omnis skierowanej głównie do graczy. Warte podkreślenia jest jednak to, że urządzenie będzie dostępne z trzema rodzajami przełączników, więc produkt może zwrócić na siebie uwagę nie tylko grona entuzjastów gier komputerowych.

Na skróty
  • Odświeżona klawiatura GK650K Omnis dla graczy od SPC Gear już w sklepach.
  • Nowy wygląd, kilka dodatków oraz te same przełączniki co w starszym modelu.
  • Sugerowana cena produktu ustalona na 349 zł.

Chyba nie ma na świecie osoby, która podczas zakupu sprzętu nie zwracałaby uwagi na jego koszt. Warto więc odnotować, że rodzimy producent oprócz kilku mniej lub bardziej istotnych zmian zdecydował się także podnieść cenę względem starszego modelu. Aktualny, sugerowany koszt zakupu urządzenia to 349 zł. O tym, czy jest to dużo, czy wręcz przeciwnie, zdecydują konsumenci.

SPC Gear GK650 Omnis – pełnoprawny mechanik z podświetleniem RGB i kilkoma dodatkami

Obecna odsłona najwyższego modelu klawiatur SPC Gear może poszczycić się przede wszystkim solidną konstrukcją, czego dowód stanowi aluminiowy top. Producent do dyspozycji oddaje także 104 przełączniki mechaniczne firmy Kailh w wariantach Red, Blue oraz Brown. Na uwagę zasługuje też możliwość indywidualnego podświetlenia (w pełnej palecie RGB) każdego z przycisków oraz pasków LED umiejscowionych po bokach. Co więcej, użytkownik może w łatwy sposób zarządzać całym oświetleniem, wybierając jeden spośród 18 predefiniowanych efektów dostępnych w oprogramowaniu, które bez problemu można pobrać ze strony producenta.

Budowa klawiatury GK650

Godny uwagi jest również wygląd omawianego modelu. Polski producent postawił w tym przypadku na nieco bardziej agresywny design względem modelu GK550 Omnis. Zmianie wizualnej uległa nie tylko podpórka pod nadgarstki, ale także spód klawiatury, gdzie dodatkowo umieszczono keycap puller zdecydowanie ułatwiający wyjmowanie nakładek, co może okazać się pomocne w trakcie konserwacji sprzętu.

Kolejnym interesującym faktem jest dodanie magnetycznej podpórki pod nadgarstki. Nie jest to, co prawda miękkie tworzywo, jakie w swoich produktach wykorzystuje między innymi Razer, ale według zapewnień producenta dodatek jest w stanie poprawić ergonomię klawiatury. Sam mechanizm nie jest złożony, ponieważ opiera się jedynie na magnetycznych mocowaniach oraz specjalnych wyżłobieniach, przez, co szybki demontaż i spakowanie całości nie powinno stanowić problemu.

Wygląd sprzętu

Wyższa cena tego modelu może wynikać także z dodania rolki do zmiany głośności, podobnej w budowie do tych znanych z flagowych konstrukcji Corsair. Jej obecność przy górnej krawędzi z pewnością uchroni użytkownika przed przypadkową zmianą głośności, a samo „pokrętło” może ułatwić codzienne użytkowanie oraz rozgrywkę.

GK650 może pochwalić się także dwustopniowymi nóżkami zapewniającymi odpowiedni kąt nachylenia, możliwością tworzenia i zapisywania makr z poziomu aplikacji oraz funkcją N-Key Rollover, co jest już niejako standardem w tej klasie produktów.

Czy klawiatura SPC Gear GK650 Omnis dorówna poprzednikowi popularnością?

SPC Gear dysponuje już w swojej ofercie wieloma, chętnie wybieranymi produktami i jak widać nie spoczywa na laurach. W aspekcie budowy GK650 oprócz dodania rolki do sterowania głośnością zaszły zmiany głównie kosmetyczne. W dalszym ciągu do dyspozycji mamy trzy rodzaje przełączników firmy Kailh.

Bliższe spojrzenie na klawiaturę

Objęty dwuletnią gwarancją sprzęt widnieje już na wielu półkach sklepowych, jednak o tym czy będzie on w stanie odnieść sukces sprzedażowy zadecydują – jak zwykle – kupujący.