Outriders – nowa aktualizacja, znikający ekwipunek oraz obietnice twórców

Nie zawsze wypuszczenie gry do sprzedaży gwarantuje, że produkcja pozbawiona będzie problemów. Wręcz przeciwnie, ostatnio nowe tytuły otrzymują patche zaledwie kilka dni po premierze. Tak jak choćby Outriders. Tylko czy pierwszy patch wszystko naprawił?

12 kwietnia 2021
Na skróty
  • Gra Outriders otrzymała już pierwszy patch naprawiający część błędów.
  • Dużo graczy wciąż jednak doświadcza problemu ze znikającym ekwipunkiem.
  • Okazuje się też, że gra potrafi zająć także sporo miejsca na dysku.

Outriders to nowa produkcja studia People Can Fly wydana przez Square Enix, łącząca w sobie cechy strzelanki i RPG-a. W tytuł zagramy zarówno samodzielnie, jak i ze znajomymi, a twórcy pracują nad tym, żeby rozgrywka stała się jak najbardziej przystępna. Do gry trafił już pierwszy patch, który sporo poprawia, ale mimo to nadal występują w niej pewne błędy.

Co pojawiło się w nowej aktualizacji do Outriders?

Patch do gry wydany został 9 kwietnia (czyli tydzień z kawałkiem od jej premiery), a jego głównym celem było wyeliminowanie pojawiających się błędów i usprawnienie całej rozgrywki. Oznacza to m.in. naprawienie crashowania się gry w różnych konkretnych momentach – przykładowo w przypadku questa Zły dzień (A Bad Day) lub przy ładowaniu gry. Stabilniejszy stał się także matchmaking, którego domyślne ustawienie zostało zmienione z „otwartego” na „zamknięte” (jeśli chcemy, możemy je ręcznie przestawić z powrotem w opcjach gry).

Naprawione zostały także błędy przy respawnie oraz te, które wyrzucały graczy ze świata lub wrzucały ich w elementy otoczenia. Ważną informacją jest także przywrócenie cross-playu po zaktualizowaniu Outriders na wszystkich platformach. Szczegółową listę wszystkich zmian można znaleźć na Reddicie twórców Outriders.

Postać w grze Outriders
Outriders. Źródło: Steam

Przed twórcami gry jeszcze sporo pracy

Mimo że patch naprawił sporo błędów, nie zdołał poradzić sobie ze wszystkimi z nich. Dużo problemów nadal sprawia fakt, że w grze możliwa jest nagła i przypadkowa utrata całego ekwipunku, oczywiście niezamierzona przez twórców. Strata postępów nie jest też jednostkowym przypadkiem, o czym świadczy liczba odpowiedzi w dedykowanym wątku na Reddicie, gdzie gracze dzielą się swoimi doświadczeniami.

Twórcy gry świadomi są występującego problemu i pracują nad jego rozwiązaniem, obiecując, że poinformują natychmiast, gdy coś się w tej sprawie zmieni.

Outriders potrafi też zająć całkiem sporo miejsca na dysku

Fani nowej produkcji od People Can Fly mogą stracić nie tylko ekwipunek swojej postaci, ale także miejsce na swoich dyskach. I tutaj dochodzimy do kolejnego błędu pojawiającego się przy okazji Outriders, czyli do zjadania kolejnych gigabajtów przez pliki generowane przez grę. Co więcej, nie chodzi tutaj o pliki sprawiające, że gra działa, a o te związane z raportami błędów, które generuje jej silnik, Unreal Engine. W normalnej sytuacji raporty błędów powinny być wysłane dalej i usunięte, jednak przy okazji Outriders najwyraźniej pojawia się błąd, który sprawia, że pliki zalegają niepotrzebnie na dysku.

Źródłem informacji po raz kolejny jest serwis Reddit, na którym jeden z użytkowników zauważył, że utworzone raporty błędów zajmują aż 23 GB miejsca. Szybko okazało się, że u innych graczy również wystąpił ten problem. Twórcy na razie nie odnieśli się do całej sprawy, ale w sieci można znaleźć już wskazówki, jak ręcznie pozbyć się obszernych plików.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!