Sniper Ghost Warrior Contracts 2 – brutalny zwiastun i data premiery

Zdaje się, że CI Games znalazło sobie niszę, w której czuje się bardzo dobrze. I choć ich produkcje z serii Sniper Ghost Warrior zbierają mieszane oceny, to mają w sobie coś wciągającego.

5 marca 2021
Na skróty
  • SGW Contracts 2 ukaże się 4 czerwca 2021 roku.
  • W grze wcielimy się w Ravena działającego na Bliskim Wschodzie.
  • Twórcy stawiają na względnie realne i brutalne odwzorowanie efektów postrzału.

Wydana w 2010 roku pierwsza część serii Sniper Ghost Warrior była pewnego rodzaju przełomem dla CI Games, znanego wtedy wciąż jako City Interactive. Studio znane do tej pory z budżetowych FPS-ów rodem z kiosku stworzyło tytuł naprawdę ładny i ambitny. Piąta część serii o podtytule Contracts 2 ponownie nas zaszokuje, choć z goła innymi elementami.

Brutalny quasi-realizm snajperskiego życia

Założenia gry pozostają niezmienne względem poprzedniczki. Wcielamy się w najemnego zabójcę długodystansowego, którego celem jest wyeliminowanie listy wskazanych celów. Tym razem wybierzemy się w cieplejsze (niż Syberia z pierwszej odsłony) rejony Bliskiego Wschodu, a pokierujemy losami nowego bohatera Ravena, który zastąpi Seekera. Trailer gameplay’u udostępniony przez twórców z uwagi na nałożone ograniczenia wiekowe może być oglądany jedynie na platformie YouTube po zalogowaniu się.

Screenshot wybuchu w grze Sniper Ghost Warrior Contracts 2

To, co najbardziej przykuwa uwagę w nowym zwiastunie, to quasi-realne odwzorowanie obrażeń wynikających z postrzału w głowę z broni wysokokalibrowej. Celowo piszę „quasi”, gdyż uważni widzowie mogą zauważyć, że czaszka za każdym razem zachowuje się w podobny sposób, jednak wciąż jest to scena, która zapewnia tytułowi najwyższą kategorię wiekową. Dla wrażliwszych graczy przytoczę „anegdotkę”. Prawdziwi snajperzy szkolą się, strzelając do arbuzów, w celu przyzwyczajenia się do „efektu”.

Sniper Ghost Warrior zacznie polować już wkrótce

Premiera gry została ustalona na 4 czerwca bieżącego roku i miejmy nadzieję, że nie przytrafi jej się żadna obsuwa, co ostatnimi czasy wydaje się modne. Tytuł ukaże się na starych i nowych konsolach oraz PC, z wyłączeniem Nintendo Switch.

Widok przez lunetę z celownikiem snajperskim

Chętni mogą dokonać zamówienia w przedsprzedaży i otrzymać dodatkowy pakiet skórek broni. Osobiście postrzegam to jako zły omen mikropłatności, ale liczę, że nie będą one nachalne. Pozostaje mieć zatem nadzieję, że polska produkcja okaże się sukcesem, a strzelanie z konwencjonalnej broni (która też będzie dostępna) okaże się równie satysfakcjonujące, co z karabinów wyborowych.

Paweł Trawiński

Gracz prawie od urodzenia, szukający angażujących historii. Pasjonat wiedzy wszelakiej, bo każda informacja ma swoją wartość. Mistrz smalltalk’u na dowolny temat, chętny do wysłuchania każdej opinii. Poza tym, typowy everyman, którego mijasz codziennie na ulicy.
UWaga! Gorące informacje!