fbpx

Frostpunk sprzedaje 3 miliony kopii. 11 bit studios w świetnej formie

22 kwietnia 2021,
23:35
Radek Banicki

Polskie 11 bit studios ma kolejny powód do świętowania. Twórcy oryginalnych i dobrze ocenianych gier po sukcesie This War of Mine oraz rogue-lite’owego Moonlightera poszli za ciosem. Jak studio świętuje osiągnięcie kolejnego sprzedażowego kamienia milowego i na co mogą liczyć z tej okazji fani? Oprócz podziękowań przygotowanych zostało kilka niespodzianek.

Wędrówka przez góry Frostpunka.
Na skróty
 • Frostpunk osiągnął 3 miliony sprzedanych kopii w trzy lata od premiery na Steamie oraz dwa lata po premierze na XBOX One i PS4.
 • Najlepiej sprzedającym się tytułem 11 bit studios pozostaje This War of Mine z blisko 5 milionami sprzedanych kopii.

Steampunkowe połączenie city buildera i survivalu osadzone w alternatywnych, mroźnych realiach XIX wieku trafiło do serc graczy w ekspresowym tempie, zdobywając jednocześnie uznanie recenzentów. Dobry start na Steamie pozwolił na ekspansję na kolejne platformy, a rzesza pionierów zaczęła wznosić kolejne miasta w nieprzyjaznym, zimowym krajobrazie. Jak 11 bit świętuje trzecie urodziny swojego tytułu?

3 miliony kopii Frostpunka – jubileuszowe prezenty

Generator - centralny budynek Frostpunkowego miasta.

Z okazji przekroczenia trzech milionów sprzedanych kopii i jednocześnie zbliżającej się trzeciej rocznicy premiery gry twórcy przygotowali dla fanów między innymi oczekiwany soundtrack z rozszerzeń The Last Autumn oraz On the Edge skomponowany przez Piotra Musiała. Będzie on darmowy dla wszystkich posiadaczy Season Passa, dla reszty graczy natomiast udostępniony zostanie na najpopularniejszych serwisach streamingowych. Zapowiedziane zostało też wydanie kolekcjonerskie OST, mające zadebiutować jeszcze w tym roku na… płytach winylowych. Oryginalnie!

Oprócz wydania najnowszych ścieżek dźwiękowych twórcy zorganizowali również ograniczoną czasowo wyprzedaż zestawów swoich produkcji w trzech wariantach:

Podstawowe gry 11 bit studios w zestawach promocyjnychAll 11 bit studios games11 bit studios classics
FrostpunkW zestawie
Children of MortaW zestawie
MoonlighterW zestawie
This War of MineW zestawieW zestawie
Beat CopW zestawieW zestawie
Tower 57W zestawieW zestawie
Anomaly 2W zestawieW zestawie
Anomaly: Warzone EarthW zestawieW zestawie
Anomaly KoreaW zestawieW zestawie
Anomaly Warzone Earth Mobile CampaignW zestawieW zestawie
Anomaly DefendersW zestawieW zestawie
SpacecomW zestawieW zestawie
Zawartość zestawów promocyjnych gier 11 bit studios (Steam).

Dodatkowo w zestawie Ultimate Bundle – All 11 bit studios games and DLCs zawarte zostały wszystkie dostępne DLC dla powyższych tytułów:

 • Frostpunk: rozszerzenia The Last Autumn, On the Edge oraz The Rifts. Oprócz rozszerzeń obecny jest także cyfrowy artbook oraz oficjalne soundtracki.
 • Children of Morta: rozszerzenie Paws and Claws.
 • Moonlighter: rozszerzenie Between Dimensions oraz oficjalne soundtracki.
 • This War of Mine: rozszerzenia Stories – Season Pass oraz The Little Ones.

Poszczególne zestawy wycenione są na 36,59 zł (zestaw 11 bit studios classics), 77,29 zł (zestaw All 11 bit studios games) oraz 134,14 zł (zestaw Ultimate Bundle). Biorąc pod uwagę czas, jaki spędzić można nawet w jednej z gier z zestawu, oferta wydaje się świetna.

Klatka z cinematic trailera DLC On the Edge.

3 lata Frostpunka w liczbach

No właśnie – czas spędzony w jednej grze. Jako część swojego wpisu twórcy udostępnili również podsumowanie najciekawszych faktów dotyczących zarówno Frostpunka, jak i gier studia ogółem. Można się z niego dowiedzieć między innymi, że:

 • jeden z graczy o pseudonimie LordVader spędził we Frostpunku ponad 2700 godzin,
 • średnia pozytywnych ocen gier studia na Steamie wynosi 91%,
 • liczba sprzedanych przez 11 bit egzemplarzy gier oraz dodatkowej zawartości do nich wynosi ponad 11 mln,
 • dzięki sprzedaży DLC do This War of Mine oraz Children of Morta firma zebrała ponad 720 tys. dolarów na cele charytatywne,
 • gracze spędzili w grach studia łącznie prawie 15 tys. lat.

Powyższe liczby pokazują, jak długą drogę przeszli twórcy od 2009 roku, a zarazem pozwalają im na optymistyczne spoglądanie w przyszłość. Pozytywna reputacja i stale poszerzające się grono odbiorców ich pracy każe czekać z niecierpliwością na doniesienia o planach na kolejne, oryginalne tytuły – w końcu gracze pokochali Frostpunka czy This War of Mine właśnie za nietypowe pomysły i ciekawe, zapadające w pamięć historie.