Sifu – zostań mistrzem sztuk walki

Sifu nie wygląda jak klasyczny film o sztukach walki – żadnych absurdalnych przewrotów ani naginającego reguły fizyki biegania po ścianach. Są za to płynne, niszczycielskie ataki i realistyczne postawy bojowe, które wykorzystamy już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

28 sierpnia 2021
Na skróty
  • Sifu to przygodowa gra akcji skupiająca się na mechanice bijatyki.
  • Zabawa polega na eksplorowaniu świata i kreatywnej walce z przeciwnikami.
  • Tytuł będzie dostępny od 22 lutego 2022 roku na PS4, PS5 oraz PC.

Najnowszy tytuł wydawcy Sloclaps, Sifu, został po raz pierwszy ogłoszony na początku tego roku. Do tej pory widzieliśmy tylko kilka minut rozgrywki, jednak dopiero na Gamescom 2021 poznaliśmy dokładną datę premiery. Na zwiastunie poniżej zobaczycie, do czego zdolny jest główny bohater:

W Sifu młody mistrz sztuk walki traci wszystkich i wszystko, co kocha, z rąk tajemniczej grupy zabójców. Jego główną misją jest walka z falami łotrów i gangsterów oraz odkrywanie jednocześnie prawdy o swojej tragicznej przeszłości. Klucz do przetrwania to łączenie różnych uderzeń i wykorzystanie otoczenia – w tym ścian, gzymsów, a nawet dogodnie umieszczonych tępych przedmiotów. Jednak śmierć czeka na młodego wojownika na każdym kroku. Pomimo swoich wybitnych umiejętności bohater stopniowo starzeje się za każdym razem, gdy zostaje pokonany. Być może ta mechanika symbolizuje bezsensowność przemocy i ślepej zemsty.

Wraz z rozwojem historii odblokowujemy nowe umiejętności walki (w tym potężne techniki kung-fu). Pełna wyzwań podróż zaprowadzi gracza do opuszczonych magazynów, oświetlonych neonami klubów, zacienionych uliczek i prawdziwych aren śmierci. Powyższy zwiastun przedstawia szalony montaż akcji i lokacji (w tym tajemniczy pokój o białych ścianach z nieustannie poruszającym się czarnym wahadłem). W Sifu zagramy wyłącznie w trybie single-player.

Produkcja będzie dostępna na PlayStation 5, PlayStation 4 i PC w dniu premiery 22 lutego 2022 roku.

Alina Znamiec

Z wykształcenia politolog i filolog włoski, na co dzień jednak zarządza problemami w branży IT. W wolnym czasie ćwiczy jogę, jeździ na rowerze i tańczy (nie jednocześnie). Jest kobietą grającą i żadnych gier komputerowych się nie boi. Wciąż żywi nadzieję na remake i cyfrową wersję No One Lives Forever.
UWaga! Gorące informacje!