fbpx

Sifu z nową datą premiery. Tytuł zadebiutuje dwa tygodnie wcześniej

19 listopada 2021,
13:49
Maciej Krause

Czekacie na premierę nadchodzącej przygodowej gry akcji – Sifu? Jeśli tak, to twórcy mają dla was naprawdę dobre informacje. Produkcja zadebiutuje dwa tygodnie wcześniej, niż początkowo ustalono. Studio Sloclap, odpowiedzialne za tworzenie tytułu, udostępniło także dwa najnowsze zwiastuny.

Bohaterowie z gry Sifu

Czekacie na nadchodzącą przygodówkę kung fu, za której opracowanie i wydanie odpowiada francuskie studio Sloclap? Jeśli tak, to twórcy mają dla graczy naprawdę ciekawą informację. Sifu początkowo miał zadebiutować 22 lutego przyszłego roku, jednak dziś poznaliśmy nową datę premiery. Produkcja ukażę się dwa tygodnie wcześniej – 8 lutego 2022 na PC oraz na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. Z tej okazji twórcy udostępnili także dwa najnowsze zwiastuny gry. Przedstawiają one mechanikę starzenia się głównego bohatera oraz systemy walk. Poniżej przeczytacie komunikat twórców dot. szybszego wydania.

Z przyjemnością ogłaszamy, że Sifu zostanie wydane w PlayStation Store 8 lutego 2022 roku. Poczyniliśmy znaczne postępy w przygotowaniu naszej gry i cieszymy się, że możemy wypuścić Sifu dwa tygodnie wcześniej niż przewidywano.

Twórcy Sifu – studio Sloclap

Sifu – przygodowa gra akcji opracowana przez studio Sloclap

Sifu młody mistrz sztuk walki traci wszystkich i wszystko, co kocha, z rąk tajemniczej grupy zabójców. Jego główną misją jest walka z falami łotrów i gangsterów oraz odkrywanie jednocześnie prawdy o swojej tragicznej przeszłości. Klucz do przetrwania to łączenie różnych uderzeń i wykorzystanie otoczenia – w tym ścian, gzymsów, a nawet dogodnie umieszczonych tępych przedmiotów. Jednak śmierć czeka na młodego wojownika na każdym kroku. Pomimo swoich wybitnych umiejętności bohater stopniowo starzeje się za każdym razem, gdy zostaje pokonany. Być może ta mechanika symbolizuje bezsensowność przemocy i ślepej zemsty.

Wraz z rozwojem historii odblokowujemy nowe umiejętności walki (w tym potężne techniki kung-fu). Pełna wyzwań podróż zaprowadzi gracza do opuszczonych magazynów, oświetlonych neonami klubów, zacienionych uliczek i prawdziwych aren śmierci. W Sifu zagramy wyłącznie w trybie single-player.