Sezon rankingowy 2022 w League of Legends – znamy zmiany i nagrody tegorocznego sezonu

Interesujesz się League of Legends i chcesz dowiedzieć się jakie zmiany czekają graczy w nowym sezonie rankingowym? Dobrze trafiłeś! W skrócie postaramy się przedstawić w tym artykule, co Riot Games postanowiło wprowadzić do sezonu 2022.

11 stycznia 2022
Na skróty
 • Riot Games zaimplementowało zmiany dotyczące wyglądu rang.
 • Otrzymaliśmy możliwość zdobycia emotek lub Ikon Przywoływacza po wygraniu meczu.
 • Dla wytrwałych graczy League of Legends z rangą Złoto lub wyższą Riot Games przygotowało Zwycięską Skórkę.

Riot Games w tym roku postanowiło wprowadzić zmiany w League of Legends dotyczące wyglądu otrzymywanej rangi, jak i coroczne uhonorowanie graczy możliwością zdobycia Zwycięskiej Skórki i innych pomniejszych nagród. Zmiany trafiły już do gry, a gracze czekają na koniec sezonu, aby dowiedzieć się kogo w tym roku mogą ogłosić „Zwycięskim Bohaterem”.

Aktualizacja Regalii w sezonie 2022 w League of Legends

Regalia rankingowe — czyli graficzne odwzorowanie rang zdobywanych podczas całego sezonu — występują w dwóch odmianach: jako herby i ramki ekranu wczytywania.

Riot Games zaktualizowało wygląd graficzny rang sezonowych, które zdobywamy podczas meczów rankingowych. Upgrade wygląda dość sympatycznie, co możemy zobaczyć na screenie niżej.

Źródło: Riot Games

Zarówno w kolejce do gry, jak i na ekranie ładowania możemy zauważyć zmiany oraz mamy możliwość ustawienia opcjonalnej ramki Ikony Przywoływacza, która będzie widoczna właśnie w poczekalni.

Nagrody za Honor

Gdy osiągniemy 3. lub wyższy poziom honoru czekają na nas wysokie nagrody. Zmieniają się one co roku, a pod koniec sezonu dowiadujemy się, jakie one będą. W poprzednim roku gracze otrzymali od twórców za honorową grę takie nagrody:

 • NAGRODY ZA 3. POZIOM HONORU: Kapsuła Honoru Poziomu 3. na Koniec Sezonu (zawiera 1 losową skórkę totemu + 3 odłamki kluczy);
 • NAGRODY ZA 4. POZIOM HONORU: Kapsuła Honoru Poziomu 4. na Koniec Sezonu (zawiera 1 losową skórkę totemu + 1 losową trwałą emotkę + 3 odłamki kluczy);
 • NAGRODY ZA 5. POZIOM HONORU: Kapsuła Honoru Poziomu 5. na Koniec Sezonu (zawiera 1 losową skórkę totemu + 1 losową trwałą emotkę + 6 odłamków kluczy).

Zwycięskie Skórki w League of Legends

Gdy już zdobędziemy minimalny próg 2. poziomu honoru możemy liczyć na inną nagrodę, lecz będzie od nas wymagała również pracy. Po osiągnięciu rangi Złoto lub wyższej zdobędziemy Zwycięską Skórkę. Jest ona do odebrania tylko w aktualnie rozgrywanym sezonie. Po otrzymaniu takiej skórki dostaniemy również bohatera i dodatkowe barwy określające rangi dla Złota i rang wyżej. W 2020 roku otrzymaliśmy Zwycięskiego Luciana. A niżej możecie zobaczyć jak on wyglądał.

Źródło: Riot Games

Co otrzymamy za Punkty Splitu?

Rozgrywając mecze rankingowe, możemy również zdobywać Punkty Splitu. Dzięki nim możemy także otrzymać nagrody w postaci Ikon Przywoływaczy, Emotek, czy odłamków bohaterów. Pamiętajmy o tym, że Punkty Splitu resetują się po zakończeniu i możemy od nowa zdobywać nowe nagrody. Są one naliczane za zwycięstwa w poszczególnych rolach, a przedstawiają się następująco:

 • 20 punktów za grę na głównej/drugorzędnej pozycji;
 • 25 punktów za grę na dobrowolnie wybranej dowolnej pozycji;
 • 30 punktów za grę na wymuszonej pozycji.

A nagrody, które możemy otrzymać za zdobyte punkty są takie:

 • 150 punktów — ikona splitu zależna od motywu danego splitu;
 • 250 punktów — emotka splitu zależna od motywu obecnego splitu. Emotka ta zostanie ulepszona lub zdegradowana, żeby zawsze odzwierciedlać obecną rangę aż do końca splitu, kiedy to zatrzyma się na ostatniej randze posiadanej w tym splicie;
 • 500 punktów — trwały bohater, zależny od motywu obecnego splitu;
 • 750 punktów — Kapsuła Patronów zawierająca odłamki Patronów dla dwóch losowych bohaterów.

Jeśli jesteście zainteresowani sezonem 2022 i chcecie się dowiedzieć więcej, możecie kliknąć w stronę League of Legends.

Adrian Wiącek

Były streamer i prowadzący spotkań gamedevu. RPG i survival horrory to moje koniki. Jeśli chodzi o Gothica 1 lub 2 mogę rozmawiać godzinami. Interesuję się również kulturą japońską co utwierdza tylko zaintersowanie muzyką z tamtego regionu, jak i chęć ogrania całej serii Yakuza.
UWaga! Gorące informacje!