Xbox Series S stanowi połowę sprzedaży nowych Xboxów w Wielkiej Brytanii

Xbox Series S stanowi prawie połowę sprzedanych konsol nowej generacji. Jako że konsola ta nie posiada napędu płyt, mocno nakręca to również sprzedaż cyfrowych wersji gier.

16 listopada 2021

Szef GamesIndustry, Christopher Dring, ujawnia, że prawie połowa sprzedanych w Wielkiej Brytanii Xbox Series to wariant S, który nie posiada klasycznego napędu płyt. Podział ten oznacza, że Xboxy mają największy udział w sprzedaży cyfrowych wersji gier ze wszystkich trzech platform (Xbox, PlayStation i PC). Dla porównania PlayStation 5 Digital Edition stanowi mniej niż 20% całkowitej liczby konsol PS5 sprzedawanych w Wielkiej Brytanii.

Xbox Series S to podstawowa konsola nowej generacji firmy Microsoft i kosztuje 299,99 dolarów amerykańskich. Jej starsza i lepiej doposażona siostra, Xbox Series X, kosztuje 499,99 dolarów.

Niedługo ukaże się też seria sześciu filmów, które opowiedzą o historii konsol giganta z Redmond.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!