Serial Resident Evil od Netflixa otrzymał zwiastun

Popularne uniwersum Resident Evil otrzyma kolejną adaptację. Nowy serial od Netflixa możemy podziwiać na udostępnionym zwiastunie.

6 czerwca 2022
Na skróty
  • W ramach wydarzenia Geeked Week serialowa adaptacja gier z serii Resident Evil otrzymała zwiastun.
  • Fabuła produkcji będzie się opierać na dwóch liniach fabularnych, które dzieli 14 lat.
  • Premiera zapowiedziana jest na 14 lipca 2022 roku.

Netflix kolejny raz sięga po markę, której geneza jest ściśle związana z interaktywnym medium – tym razem najpopularniejszy serwis streamingowy postawił na serię Resident Evil. W ramach wydarzenia Geeked Week przedstawiciele platformy udostępnili zwiastun serialu rozgrywającego się w kultowym już uniwersum.

Resident Evil – szczegóły na temat serialu Netflixa

Fabuła serialu zostanie podzielona na dwie linie czasowe. Dzięki takiemu zabiegowi będziemy mieli okazje poznać czasy świetności Nowego Raccoon City, w którym zamieszkają siostry Jade i Billie Wesker. Malownicze miasto – a jakże – okaże się czymś więcej, niż w pierwszych chwilach mogłoby się wydawać. W ramach pierwszej linii czasowej przyjdzie nam też poznać tajemnice ojca bohaterek, który mógł być zamieszany w tragiczne wydarzenia mające finał 14 lat później.

Druga linia natomiast opowiada o konsekwencjach pandemii wywołanej wirusem T. Na planecie resztki ludzkości walczą o przetrwanie w świecie opanowanym przez krwiożercze zombie. Jade, która przeżyła traumatyczne wydarzenia, będzie musiała rozliczyć się z przeszłością związaną ze swoim ojcem i siostrą Billie.

Pierwszy sezon Resident Evil został podzielony na osiem odcinków, które obejrzymy od 14 lipca 2022 roku jedynie na platformie Netfilx.

Plakat Resident Evil
Źródło: Materiały promocyjne NETFLIX
UWaga! Gorące informacje!