Serial Fallout dostaje nowe plakaty i krótkie filmiki promocyjne

4 marca 2024,
18:14
Dorota Żak
Krypta w serialu Fallout

Jeszcze nieco ponad miesiąc dzieli nas od premiery serialu Fallout, za którym stoi Amazon we współpracy z Bethesdą. Nic więc dziwnego, że w sieci pojawiają się wreszcie materiały promocyjne związane z produkcją. W grudniu mogliśmy obejrzeć pierwszy zwiastun serialu, a teraz twórcy podzielili się nowymi plakatami oraz krótkimi filmikami.

Te pierwsze powinny przypaść do gustu fanom serii jako utrzymane w stylistyce posterów, które czasami spotykamy w różnych odsłonach Fallouta. Plakaty prezentują trójkę głównych bohaterów – Lucy z Krypty 33, Ghoula będącego łowcą nagród oraz Maximusa z Bractwa Stali. Pierwszy z nich mógłby bez problemu stać się reklamą Nuka-Coli.

Filmiki z kolei skupiają się na Krypcie 33, z której pochodzić będzie jedna z serialowych postaci, córka nadzorcy Lucy. Fabuła poprowadzi ją na pustkowia, gdzie pozna innych bohaterów. Pierwszy materiał, który trafił do sieci, pozwala dokładniej przyjrzeć się Pip-Boyowi, drugi to przewodnik po Krypcie 33. Usłyszymy w nim głos samego nadzorcy Hanka, granego w serialu przez Kyle’a MacLachlana.

Fallout od Amazona to nowa historia, ale w znanym uniwersum

Serialowego Fallouta obejrzymy już 12 kwietnia na platformie Prime Video. Do tego czasu z pewnością dostaniemy jeszcze masę materiałów promocyjnych i wywiadów z twórcami. Zresztą, jak donosi portal GamesRadar, w najnowszym numerze magazynu „Total Film” można już przeczytać rozmowę z Jonathanem Nolanem, producentem wykonawczym serialu. W wywiadzie przyznał on, że będzie to „prawie jak Fallout 5”. Dlaczego? Ponieważ, zdaniem Nolana „każdy Fallout to oddzielna historia, inne miasto, odrębny bohater – w zakresie tej samej mitologii”.

Producent serialu porównał również swoją pracę do adaptowania Batmana. Nolan uważa, że „w uniwersum Batman jest tyle historii do opowiedzenia, nie ma jednej kanonicznej wersji, co pozwala na wymyślanie własnej”. Śledząc różne opowieści osadzone w świecie mrocznego rycerza na przestrzeni dekad trzeba przyznać, że wielu twórców podeszło do tego właśnie w ten sposób i w wielu przypadkach świetnie się to sprawdziło.

Wracając jednak do Fallouta i tematu kanoniczności, wiemy już, że wydarzenia z serialu staną się częścią falloutowego świata, co potwierdził dawno Todd Howard. Pozostaje nam więc czekać na premierę i zobaczyć, co Amazon i Bethesda dla nas przygotowali.