Seria Fallout szczyci się milionami aktywnych graczy w ciągu jednego dnia

25 kwietnia 2024,
08:45
Arek Grabowski
Ikoniczny hełm z serii Fallout

Już jakiś czas temu informowaliśmy o rekordowej liczbie aktywnych graczy Fallout 76 w ciągu jednego dnia. Okazuje się, że gry od Bethesdy biją kolejne rekordy po premierze serialu Amazona. Na oficjalnym profilu Fallout opublikowano informację, że w Fallout 76 grało ponad milion graczy przez zaledwie jeden dzień. Oprócz tego cała seria odnotowała aż 5 milionów aktywnych użytkowników.

Sukces gier jest ogromny właśnie przez premierę niezwykle udanego serialu, którego obszerną recenzję przygotowaliśmy – tam można dowiedzieć się, co tak mocno przyciąga do serii Fallout po obejrzeniu produkcji Amazona. Warto wiedzieć, że tytuł otrzyma także drugi sezon. Może to oznaczać w przyszłości kolejną ogromną falę nowych i powracających graczy. Niestety Fallout 5 jest jeszcze niezwykle odległy – nie należy spodziewać się premiery przez najbliższe lata.

Bethesda zamierza dalej rozwijać tytuły z serii Fallout, co zatrzyma przybywających graczy

Fallout 4 już jutro otrzyma aktualizację na next-geny, co oznacza sporo usprawnień w przypadku PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Oprócz tego Bethesda już teraz zapowiedziała kolejne spore rozszerzenie do Fallout 76. Aktualizacja Skyline Valley ma pojawić się już w czerwcu – wprowadzi ona bardzo dużo nowej zawartości.

Najpewniej w przyszłości Fallout 76 otrzyma także kolejne dodatki czy też duże aktualizacje. Jest to gra MMO, która musi stale otrzymywać nową zawartość, by gracze przy niej pozostawali na dłużej.