Seria Assassin’s Creed może wzbogacić się o co najmniej pięć nowych tytułów

Cykl Assassin’s Creed przeżywa w ostatnich dniach prawdziwy renesans. Kolejne przecieki i plotki coraz bardziej nakręcają wyobraźnie i emocje graczy, którzy niecierpliwie odliczają czas pozostały do rozpoczęcia gali Ubisoft Forward. Oliwy do ognia postanowił dolać również Tom Henderson, ujawniając, że francuski deweloper ma w planach zapowiedź co najmniej pięciu nowych tytułów z asasyńskiego cyklu.

7 września 2022
Na skróty
  • Na Ubisoft Forward mogą pojawić się zapowiedzi aż pięciu nowych tytułów z serii Assassin’s Creed.
  • Informacja ta pochodzi od zaufanych źródeł Toma Hendersona – dziennikarza znanego ze sprawdzonych przecieków.
  • Nowe odsłony serii mają mieć miejsce m.in. w Chinach i Japonii.

Jakiś czas temu do sieci trafiła oficjalna rozpiska gali Ubisoft Forward. Francuski wydawca przyznał, że najważniejszą częścią imprezy będzie panel poświęcony grze Assassin’s Creed Mirage. Okazuje się jednak, że to nie jedyna z przygotowanych przez Ubisoft atrakcji. Po sieci krążą bowiem pogłoski, że czeka nas prezentacja nie jednego, a co najmniej pięciu nowych Assassynów.

Assassyn w Chinach, Japonii, czy może w Europie?

Wieści o kolejnych odsłonach serii pochodzą od zaufanych źródeł Toma Hendersona. Znany leaker jest już na tyle pewny zebranych informacji, że postanowił opublikować je na łamach serwisu TryHardGuides. Oto lista tytułów, które mogą zostać zapowiedziane już 10 września:

  • Assassin’s Creed Mirage – Bagdad i powrót serii do korzeni;
  • Assassin’s Creed Project Red – Japonia, grafiki koncepcyjne za głównego bohatera przedstawiają kobietę, choć prawdopodobnie będziemy mogli wybrać płeć naszej postaci;
  • Assassin’s Creed Project Hexe – Europa w XVI wieku, akcja powiązana z polowaniem na czarownice;
  • Assassin’s Creed Project Jade – gra mobilna osadzona w Chinach;
  • Assassin’s Creed Project Nexus – gra VR;
  • Ostatnie DLC do Assassin’s Creed Valhalla.

Nie pozostaję nam więc innego, jak czekać na potwierdzenie się plotek. Dla przypomnienia, Ubisoft Forward wystartuje 10 września o godzinie 20:35, a całość wydarzenia transmitowana będzie w serwisach Twitch i YouTube oraz na oficjalnej stronie Ubisoftu.

UWaga! Gorące informacje!